Експерти: Банківську систему України лихоманить

Вчора Нацбанк оприлюднив темпи приросту депозитів і кредитів у банківській системі України за п’ять місяців 2006 року. За даними НБУ, видані банками кредити перевищили залучені ними кошти на 25,65 млрд грн.

 

За даними НБУ, обсяг кредитів, виданих українськими банками до початку червня 2006 року, склав 170,72 млрд грн. При цьому на депозитах і поточних рахунках банків знаходиться 145,07 млрд грн, що на 25,65 млрд грн менше виданих коштів. Найбільший розрив намітився між довгостроковими залученими і розміщеними коштами - 48,09 млрд грн. Варто зазначити, що в січні в банківській системі України депозитів було усього на 13,05 млрд грн менше, ніж кредитів. Таким чином, розрив виріс вдвічі усього за п’ять місяців цього року.

Учасники ринку визнають, що перевищення приросту активів над пасивами загрожує втратою ліквідності банківської системи, і відзначають, що це результат погоні банків за клієнтами. До того ж, кредитуючи населення такими швидкими темпами, банки стимулюють інфляцію

Цікаво, що НБУ тренд, який намітився, у перевищенні активів над пасивами на сьогоднішній день не турбує. Останні кроки регулятора скоріше спрямовані на активне стимулювання кредитування економіки. Зокрема, місяць назад НБУ знизив норму обов’язкового щоденного резервування банками депозитів, вивільнивши в такий спосіб засоби для інвестування в економіку.

На думку регулятора, ліквідність банків страждає зовсім не від зайвого кредитування, а від недоліку капіталу. У той же час у НБУ визнають, що прихід іноземних банків може і не стати панацеєю для капіталізації банківської системи.

Проте, як банкіри, так і представники НБУ зазначають, що поки ще приріст кредитування не став критичним для банківської системи. Справжні ж проблеми можуть початися в тому випадку, якщо в Українській економіці настане криза. Тоді капітал залишить країну на багато швидше, ніж прийшов, вважають експерти.

За матеріалами КоммерсантЪ-Украина

 

29 червня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів