Колись, у мирному житті, він був фотографом і працював на телебаченні. Знімав з Кузьмою «Шанс» і « «Шиканемо». А зараз він воїн.

Колись, у мирному житті, він був фотографом і працював на телебаченні.
Знімав з Кузьмою «Шанс» і « «Шиканемо». А зараз він воїн.
Закарпатський ОТЦК та СП розповідає про воїна, який після фронту зараз служить в ТЦК.

 

«Ніколи не думав, що буду військовим, хоч і люблю зброю та грався в страйкбол. Я люблю стріляти, по мішеням, а не в людей. Але коли стріляють в тебе, а за твоєю спиною твоя сім’я, ти розумієш, що треба відповідати. Ще в 2021 році вступив в резерв Сил територіальної оборони, а 24 лютого 2022 року з ранку вже був в строю. Рідні відмовилися виїжджати і сказали, що є люди, які  втратили домівки і їм це дійсно потрібно, а ми тут в безпеці. І це тільки підтвердило мої думки – щоб ця безпека зберігалися тут, треба їхати на фронт. Так, були сварки з дружиною, але я їй все пояснив».

В складі 72-го батальйону 101-й бригади ТрО був у підпорядкуванні 93-й окремої механізованої бригади «Холодний Яр», 5-й штурмової та 24-й механізованої бригади пройшов Бахмут, Іванівське, Привілля, Часів Яр. 

«Так, було страшно. Йшло все не так як я навчався та уявляв. Готувалися до контактних боїв. А вийшло – міни летять, ти лежиш. Друзі дзвонили питали: «Що тобі потрібно, що передати, Хантер?» Я відповідав: «Щит капітана Америка, бо тут більше нічого не допомагає». Стрілкотні майже не було, зате були мін, міни, міни».

Часом на війні не все йде так, як він уявляв на навчанні

«Кожен чоловік має бути чоловіком в першу чергу. Дехто каже: «Я не народжений для того, щоб воювати». Але ж захист батьківщини це не тільки стріляти в когось, є багато тилових посад, де люди можуть приносити користь. Дехто каже, що по віросповіданню не можна тримати зброю, добре, але ж можна картоплю почистити, зробити щось корисне, та навіть той же окоп викопати. 

Ми маємо розуміти, що це наша земля,  і зараз нам потрібно бути одним цілим. І це відчуття відповідальності за нашу землю потрібно прививати з дитинства».

«Людей на передку потрібно заміняти. Людина втомлюється. Коли сидиш під обстрілами два дні, три дні, шість, ти втрачаєш від втоми відчуття страху, а це дуже небезпечно. Як раз тоді є великий шанс загинути. 

Якби люди максимально всі пішли, а не шукали відмовки, й замінили би того 55-річного мобілізованого в окопі, хай би він відпочив і набирався сил. Вже навіть це було б великим плюсом. На мою думку, якби всі зібралися, то було б так – побув півроку на передовій - поїхав на півроку на відновлення. 

Хантер

Я не знаю, як молодий чоловік може дивитися, як 55-річний його захищає, а він тут сидить і каже: «Та ну, я не знаю! Я ще не готовий». А там же їхні батьки, родичі, і вони звідти не прийдуть, доки їх не замінять».

«Зараз, після поранення та контузій, служу в ТЦК та СП і був у мене випадок – приїжджаю у навчальний центр, зустрічаю знайомого питаю: «Як ти?» А він й відповідає: «Я такий заряджений! Три місці був в Англії, два місяці у Франції, ще два місяці тут. Вже чекаю, коли поїду штурмувати, а мене все не відправляють. Кажуть: « Ви ще встигнете, ви ще займайтесь».

Це поширений міф, що з ТЦК – зразу на передову. Ні. Люди приїжджають в навчальний центр, часто за кордон на навчання їдуть. В реальності лише 30-40 відсотків безпосередньо воюють і беруть участь в бойових діях. Інші 60 – тиловики. Це люди, як забезпечують тих бійців – одягають, годують, ремонтують техніку. Є багато людей, які взагалі ніколи не побачать фронт. Не потрібно боятися! А от фронт може переміститися і стати у нас тут, вдома. Що будемо далі робити? Будемо знову казати, що ми не готові?» 

Після поранень та контузій служить в ТЦК

 

02 травня 2024р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів