На Закарпатті проведуть фестиваль екології та кіно від CHYSTO.DE?!

Організувати такий фестиваль мріяв Роман Жук, засновник ініціативи, який навесні 2022 року віддав своє життя за Україну на фронті. Він уявляв подію, що є одночасно як особливим освітньо-екологічним заходом, так і поштовхом до сталого розвитку туризму в унікальній Тереблянській долині.
«Ми наважились підсилити екознання і любов до природи кінонапрямком. Це не просто ще один із наших творчих поривів. Це Мрія нашого співзасновника Романа, яку наважились, спільно з командою, втілити в життя Його дружина і співзасновниця організації – Олена Жук та побратим, режисер, продюсер та оператор – Роман Островський»,– зазначають у CHYSTO.DE?!
ECO FILM FESTIVAL матиме чотири основні напрямки – екологія, кіноосвіта, кінопокази та туризм. Під час фестивалю молодь та підлітки зніматимуть відео про природу та стопмоушн-мультик про те, як сміття вбиває тварин під керівництвом професійних режисерів. Мета команди CHYSTO.DE?! – через кіно закохати в природу ще більше людей, мотивувати досліджувати та знімати відеороботи, інформувати, надихати та об’єднувати суспільство задля захисту довкілля, подолання викликів з його засмічення, забруднення та знищення.
ECO FILM FESTIVAL – це про:
- екологічну просвіту через кінопокази, еко- та кінолекторій;
- особливу конкурсну програму з подальшим навчанням та кінопремією імені Романа Жука на реалізацію творчого задуму на природоохоронну тематику у двох категоріях: короткий метр (премія в 100 000 грн) та соціальна реклама (премія 40 000 грн). Прийом заявок відкриють одразу на фестивалі, кількість учасників буде обмежено.
- відпочинок та перезавантаження в колі особливої природи та потужних людей.
«Завжди генеруйте більше мрій, ніж зможе зруйнувати реальність. Обожнюю Закарпаття та Україну і вірю, що ми зможемо зростати разом через потужний приклад любові один до одного та до рідної землі попри всі випробування», – Олена Жук.
Покази кіно просто неба, лекції та майстер-класи від режисерів, продюсерів, сценаристів, продюсерів документального кіно, дискусії на екологічну тематику за участі відомих українських природоохоронних організацій, інтерактиви, ярмарок крафтових та екотоварів, активна дитяча зона, зони для відпочинку із книгами, із планетарієм, із гамаками, а також – виступ бандуристки Марини Круть, мистецький перформанс у пам’ять про полеглих захисників України від Зірки Савки, прогулянки для знайомства з унікальною природою неподалік Колочави, споглядання зорепаду в заказнику Берег Закарпатського Моря, – це лише частина того, що команда CHYSTO.DE?! приготувала для відвідувачів ECO FILM FESTIVAL.
У програмі на відвідувачів чекають особливі кінопокази з обговоренням.
Також планується перегляд та обговорення соціальної реклами, де висвітлюються проблеми екології. Крім того, буде перегляд стопмоушен-мультфільму та короткометражки, відзнятих за час фестивалю з дітками та молоддю.
Серед кіногостей фестивалю – режисер Сергій Буковський, режисер та засновник Карпатського гірського кінофестивалю Дмитро Грешко, Журналістка 1+1 Ірина Маркевич, продюсерка Ірина Кіпоренко, режисерка, сценаристка Валерія Сочивець, оператор, графер, сценарист Олексій Лєсков, режисерка Ґала Козютинська.
Для учасників ECO FILM FESTIVAL від CHYSTO.DE?! організатори також пропонують екскурсію локацією фестивалю – музеєм архітектури та побуту «Старе село» в селі Колочава, ярмарок крафтових та екотоварів, майстер-класи з гри на автентичних музичних інструментах, ткацтва та екскурс про лозоплетіння від місцевих закарпатських майстрів (див. детальну програму фестивалю).
Для участі у фестивалі потрібно зареєструватися та сплатити внесок. На території діятиме платний фудкорт, тому організатори просять брати з собою власний посуд і нагадують, що під час заходу алкоголь під забороною.
Більше деталей про ECO FILM FESTIVAL від CHYSTO.DE?! – на офіційному сайті.
До теми
- На Закарпатті розпочинають міжнародний проєкт зі збереження культурної спадщини краю за допомогою 3D-сканування
- Закарпаття приймає родини, що шукають безпечний прихисток - приїхали 24 людини із Дніпропетровщини
- Понад 4,5 тисячі закарпатців захворіли минулого тижня на ГРВІ
- У Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології щодня приймають 10 пацієнтів з епілепсією
- Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
- Закарпатські інженери виготовляють енергозберігаючі системи та акумулятори
- По 7 угорських, словацьких та українських громад спільно вивчатимуть транскордонний проєктний менеджмент
- Як працює реабілітаційна зала для військових та цивільних в Закарпатській лікарні?
- Був на межі життя та смерті: медики Закарпатської обласної дитячої лікарні врятували 15-річного хлопця
- "Про насильство не мовчать!" — закарпатські патрульні інформували, як діяти у разі домашнього насильства
- «Бограч-index» – березень 2025: за місяць продукти здешевшали на 3,9 %
- На Мукачівщині для ромської громади провели «День здоров’я»
- Перші весняні клопоти птахів: синички будують гнізда в Ужанському НПП
- Захворюваність на грип та ГРВІ в області та на Ужгородщині знизилася
- Люди об’єдналися і показали, що якщо бути разом, то можна багато чого зробити" — закарпатський військовий Віктор Бабура
- Понад 100 000 операцій: закарпатські хірурги підбили підсумки роботи у 2024 році
- Ужгородці стали переможцями міжнародного конкурсу учнівської творчості словацької поезії та прози
- Минулого року 6 тисяч закарпатців скористалися номером екстреної служби 112
- Найбільше на Закарпатті за місяць подорожчали овочі, а подешевшали — яйця
- У 2024 році на Закарпатті зареєстровано 513 випадків інфікування вірусним гепатитом А - медики закликають вакцинуватися
До цієї новини немає коментарів