В Ужгороді закликають долучитися до вшанування пам'яті Героїв

Акцію ініціювала Марія Грабар, яка народилася та виросла в Ужгороді (до слова, батько Марії теж служить у ЗСУ – в Закарпатському ОТЦК та СП), у пам’ять про коханого Іллю Грабара, який починав свою службу в 101-й окремій бригаді ТрО й загинув у бою за Україну, а також – про інших полеглих Героїв.
Ресторани і кафе, які долучаться до акції, забронюють 29 серпня один столик у своєму закладі. Він буде гарно сервірований – наче чекає гостя, який от-от має прийти.
Марія Грабар каже: дізналася про акцію від знайомого американського військового. Він розповів, що у США проводять День пам’яті, коли вшановують всіх полеглих за Батьківщину військових, і тоді вдома та у закладах сервірують столик для них. Порадив, що таку акцію можна зробити і в Україні, сам придумав текст для табличок, які ставлять на стіл. Марія оформила їх, зробила презентацію, змінила символи – на ті, які близькі українській культурі.
«Наприклад, соняхи – як символ Дня пам’яті Захисників, свічка – символ життя, що обірвалось. А у США червона троянда символізує пролиту кров, сіль – сльози рідних, лимон – їхню гірку долю», – каже ініціаторка акції.
Ідею Марії, якою вона поділилася у соцмережах торік, охоче підтримали. У 2023-му році до акції «Стіл пам’яті» долучилися 100 закладів.
Цьогоріч акцію організовують спільно з платформою пам’яті Меморіал. Ціль організаторів – зробити її загальнонаціональною та сталою, аби традиція тривала щороку.
Заклади, охочі долучитися до ініціативи пам’яті та вшанувати полеглих захисників, можуть зголошуватися, заповнивши коротку форму за посиланням.
Організатори нададуть рекомендації щодо сервірування, а також надішлють табличку, яку слід розмістити на столику.
Мета акції – вшанувати полеглих Героїв, яким ми завдячуємо за свої життя та, власне, саме існування України. А ще – нагадати людям, які перебувають у відносно мирних умовах, що їхній спокій – заслуга Захисників, які віддали найдорожче.
Служба зв’язків з громадськістю Закарпатського ОТЦК та СП
До теми
- «Коли болить серце – починати треба з голови»: як війна, стрес і страх впливають на здоров’я українців
- Титанова воля: історія закарпатського прикордонника, який обрав життя, а не відчай
- «У критичний момент мозок вимикає емоції»: історія медика 128-ї Закарпатської бригади
- Ужгородець Олег «Бяка»: шлях від солдата до командира роти безпілотних систем
- «Раніше ми стріляли кількістю. Зараз стріляємо точністю. Дрони коригують вогонь, і це кардинально змінило ефективність артилерії»: історія головного сержанта з позивним «Ярчук»
- Олександр Холод: ветеран, який популяризує туризм і сприяє реабілітації військових
- Відмовилася від громадянства США заради ЗСУ: історія військової Кім, яка воює у закарпатській бригаді ТрО
- На Свидовці завершили програму природотерапії для ветеранів
- «Мацур»: у 128-й Закарпатській бригаді створили власний бойовий наземний роботизований комплекс
- Повернення до внутрішнього балансу: нацгвардійці 26-го Закарпатського полку проходять декомпресію після фронту
- Знайдіть мене і поверніть. Щонеділі в Ужгороді нагадують про зниклих і полонених військових
- Як вступникам Закарпаття правильно подати заяви до закладів вищої освіти та не втратити шанс на бюджет
- Вчитися захищати себе і рідних. Як на Закарпатті працює центр нацспротиву
- Повернувся з-за кордону, щоб стати на захист України: історія нацгвардійця «Механіка»
- Евакуйовував людей і служив капеланом: історія Олександра Холода
- Опанувала жестову мову й навчилася шити: історія переселенки з Донеччини Ольги, яка нині проживає в Ужгороді
- Наталія Петій-Потапчук: «Національна, народна культура має колосальне значення саме в час війни»
- Стали відомі імена двох закарпатців, які повернулися з російського полону
- Відкрити ліс безпечно: у Карпатах лісівники знайомлять дітей з правилами безпечної мандрівки та відпочинку
- Побачити, пройти і відчути: у Карпатах лісівники з усієї України випробували веломаршрут «Усть-Чорна – Ясіня»



До цієї новини немає коментарів