На Закарпатті оголосили програму для підтримки ромських дітей
«8 років тому у Мукачівській та Ужгородській територіальних громадах ми розпочали проект по документуванню осіб без громадянства, охопивши від 80 до 100 ромських громад. Протягом цих років ми допомагаємо ромам документуватися, люди отримують свідоцтво про народження, паспорти, ідентифікаційні коди,- каже Альберт Пірчак. – Цього року у Мукачеві та Берегові були створені інтеграційні центри, за підтримки УВКБ ООН, де соціальні працівники, які добре знають угорську мову, консультують ромів».
Рената Мельник, менеджерка проєкту з кейс менеджменту ромського населення МФОЗНС “Регіон Карпат NEEKA” додала: окрім консультаційної допомоги в оформленні необхідних документів для ромів, соціальні працівники здійснюють супровід до спеціалістів, допомагають з перекладом, стимулюють підписання декларацій із сімейним лікарем, надають інформацію про доступні медичні послуги.
«Також проводяться бесіди з батьками щодо відвідання їхніми дітьми дитячих садків, консультації щодо упередження ранніх шлюбів (13-14 років), просвітницька робота щодо вакцинування»,- пояснила Рената Мельник.
Наступним кроком підтримки ромської громади Закарпаття, за словами Альберта Пірчака, стало оголошення конкурсу для ромських організацій, не тільки досвідчених, але й тих, хто не має грантової історії. Фахівці МФОЗНС “Регіон Карпат” NEEKA надаватиме всі необхідні консультації.
Пріоритетні напрямки: розвиток життєвих навичок для дітей, захист від сексуальної експлуатації та зловживання, забезпечення доступу до неформальної освіти, залучення молоді до життя громади, надолуження освітніх втрат, усунення гендерних стереотипів, створення інклюзивного середовища та промоція прав дитини. Про це детальніше розповів Олександр Ленд’єл, менеджер з субгрантингу МФОЗНС “Регіон Карпат” NEEKA. «Можна подаватися по двох головних напрямках: зміцнення соціальної згуртованості та надолуження освітніх прав.
Перша тема включає неформальну освіту, соціалізацію ромської меншини, розвиток культури, збереження традицій тощо. Друга тема спрямована на вирішення проблеми з освітою ромських дітей та молоді. Це і підготованість вчителів, методика викладання, доступ до освіти, діалоги про важливість освіти тощо»,- каже Олександр Ленд’єл. – До 10 000 USD можна отримати фінансування на проекти зі зміцнення соціальної згуртованості і від 40 000 USD – на проекти з надолуження освітніх втрат».
Конкурс на отримання фінансування триватиме до понеділка, 16 вересня. На цьому наголосив Юліан Кріцак, програмний координатор МФОЗНС “Регіон Карпат NEEKA” у партнерстві з UNICEF.
« Ми заохочуємо всі організації подаватися, якщо є люди які потребують допомоги. Хочемо побачити класні ініціативи, допомогти тим, хто дійсно прагне підтримати ромське населення. Проекти повинні стосуватися дітей та молоді віком до 24 років, включаючи ромів, які є переселенцями», – зауважив Юліан Кріцак.
На рівні держави прийнята Стратегія інтеграції ромської меншини, але вона має обмежені фінансові можливості. «Тому важко переоцінити роль «Регіон Карпат NEEKA» , яка спрямовує чимало зусиль на допомогу ромській меншині краю, – зауважив Олександр Лях, представник Департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОВА. – Ця програма стосується вирішення освітніх проблем у краї та надання ромам Закарпаття освітніх можливостей. Адже освічена людина зможе знайти кращу роботу, протистояти проявам дискримінації тощо».
Онлайн-консультацію по заповненню заявки на конкурс проєктів можна отримати за тел: 050 190 5608
До теми
- В Ужгороді та Мукачеві відкриють резиденції Святого Миколая
- Майстер-класи із виготовлення вертепу діють в Ужгороді
- Синоптики попереджають про суттєве погіршення погоди на Закарпатті
- Повномасштабна війна: чим жило Закарпаття останні 1000 днів...
- "Мені більше їхати було нікуди". Історія переселенки, яка в Ужгороді знайшла роботу і почала все спочатку
- В обласній станції переливання – нестача крові майже всіх груп. Закарпатців закликають ставати донорами
- В Ужгороді триває реєстрація учасників виставки-конкурсу «Міс-кіс 2024»
- Виробництво препаратів крові: Biopharma будує завод в Ужгороді й планує ще один в Румунії
- Різдвяний піст-2024 за новим календарем розпочинається вже завтра
- У Закарпатській обласній філармонії встановили підйомники для людей на колісних кріслах
- В Ужгородському Хрестовоздвиженському греко-католицькому катедральному соборі освятили статую серця Ісусового
- В Ужгороді відкрили меморіальні дошки Павлу Йозефу Шафарику, Антоніну Дворжаку та Йозефу Гочару
- Майже 2600 пішоходів-порушників притягнули до відповідальності закарпатські патрульні
- У Боздоському парку відкрили першу в Ужгороді спеціально облаштовану ділянку для вигулу та тренувань собак
- В Ужгороді переселенка із Бердянська навчає ромських жінок шити одяг
- В Ужгороді відбувся форум «Партнерство для кращого майбутнього: відновлення та стратегічний розвиток громад»
- У жовтні закарпатські патрульні притягнули до відповідальності за нетверезе керування 100 водіїв
- В Ужгороді встановили лабіринт медіаграмотності «Не віррр – Перевіррр»
- На Закарпатті сьогодні відзначають День пам'яті померлих
- В Ужгороді розповіли, яку грошову допомогу можуть отримати родини полеглих воїнів
До цієї новини немає коментарів