Актуалізація української філософсько-культурної спадщини: SKOVORODANCE в Ужгороді
Сьогодні українська культура переживає свій новий ренесанс, і це відбулося не тільки в наслідок нашого мужнього спротиву і протистоянню викликам. Будь-які прояви творчості сьогодні стають платформою для комунікації, можливістю відчути всіх нас – людей із різними смаками, преференціями, соціальними викликами, рівнем освіти й статками – єдиним народом, що поважає себе і долає усі негаразди свідомо і згуртовано.
SKOVORODANCE – унікальна літературно-музична колаборація, яка переосмислює творчість визначного українського філософа та поета Григорія Сковороди, а саме його збірку «Сад божественних пісень». Над її створенням працювали письменник і музикант Сергій Жадан, українсько-німецький музикант і діджей Юрій Гуржи та тернопільський мультиінструменталіст і звукорежисер Лесик Омодада,
Гості заходу, присвяченого публічним прослуховуванням альбому SKOVORODANCE, зможуть не тільки поринути у чудову музичну атмосферу, натхненну творчістю видатного українського філософа Григорія Сковороди, ідеї якого відгукуються у кожного з нас.
Учасники події зможуть одними із перших ознайомитись із концептом артбуку, ідея створення якого також була споріднена з роботою над альбомом. Також до їхньої уваги буде представлений документальний фільм «ГОСПЕЛИ СКОВОРОДИ. Making of SKOVORODANCE», автори якого познайомлять глядачів із процесом створення альбому.
Під час зустрічі ми торкнемося таких тем, як незламність українських міст, зокрема Харкова, який попри російську агресію продовжує мужньо відстоювати не тільки свої кордони, а й культурну історію, на яку посягає агресор.
Зосередимося і на питанні актуалізації української філософсько-культурної спадщини, що стає опорою для ідентичності українців та важливості ідей Григорія Сковороди, які несуть у собі сенси єднання, пошуку свого призначення, а також вміння бути щасливим попри життєві виклики.
І, звичайно, невід’ємною частиною зустрічі буде сама музика, яка не просто стане прекрасним змістовним фоном для переосмислення сталих форматів взаємодії минулого із сьогоденням, але й посередником процесу злуки різних куточків України.
Тож запрошуємо долучитися всіх охочих до нашого заходу-привітання, заходу-обіймів від Харкова, бо саме так відчувається наше спільне «разом».
Захід відбудеться 04 жовтня в «КУЛЬТУРА», площа Шандора Петефі, 11/1, початок о 19:00, вхід вільний.
До теми
- В Ужгородському скансені презентують нематеріальну культуру Закарпаття
- У закарпатському облмуздрамтеатрі відбуваються безкоштовні вистави
- В Ужгороді офіційно стартував XIX міжнародний фестиваль «Інтерлялька»
- Митці з України та ЄС представили виставку творчих робіт, у яких переосмислили культурний зв'язок між Україною та Євросоюзом
- Реставраційні роботи провели в Ужгородському скансені
- В Ужгороді представили «Минуле та сучасність національних меншин Закарпаття»
- Меморіальну дошку видатній закарпатській балетмейстерці-постановниці, народній артистці України Кларі Балог відкрили в Ужгороді
- "Жінка і море": в Ужгороді до 6 жовтня триває виставка художниці Наталії Сіми-Павлишин
- В Ужгороді звучатиме «Всесвіт у звуках»
- Бриндзя, леквар, начанка й не лише … – вже 6 жовтня!
- Запрошуємо ужгородців відвідати найяскравіші події осені
- В Ужгороді відбудеться Всеукраїнський турнір із петанку та ярмарок
- В Ужгороді презентують найновіші книжки Дмитра Креміня
- Мукачівський історичний музей відзначає 35-річчя
- В Ужгороді відкрили 71-шу мініскульптуру
- На День Ужгорода традиційно молилися у Горянській ротонді
- Фільм «Ля Палісіада», який знімали на Закарпатті, здобув 8 перемог на кінопремії «Золота дзиґа»
- В Ужгороді відбулася творча зустріч із відомим письменником та театрознавцем Василем Неволовим
- Сьогодні ввечері стартує Міжнародний театральний фестиваль моновистав «Монологи над Ужем» (АФІША)
- В Ужгороді в обласному краєзнавчому музеї відкриють виставку «Минуле та сьогодення народного вбрання»
До цієї новини немає коментарів