Литвин: СПУ стала політичним васалом
"Оскільки об’єдналися частини, які не об’єднуються по суті, отже, ідеологічний стрижень не був визначальним чинником", - так прокоментував створення нової парламентської коаліції екс-спікер Володимир Литвин.
На його думку, причиною приєднання СПУ до Партії регіонів і комуністів є "мотивація, про яку говорять журналісти". "Мотивації ідеологічною для об"єднання я не бачу, значить були якісь інші стимули.
Можливо, і я хотів би в це вірити, що це загальне розуміння відповідальності за стан справ в країні", - сказав Литвин. Він також додав, що СПУ стала "політичним васалом", компенсувавши цим свої моральні втрати.
Екс-спікер парламенту Володимир Литвин вважає, що дострокових виборів не буде.
"Це таке залякування, і необхідно прорахувати які будуть варіанти і гіпотетичні результати. Але це не на руку президентові", - каже Литвин. На його думку, від президента багато що залежати вже не буде, оскільки частина "Нашої України" плавно перетече в новостворену коаліцію.
"Бо там є багато бізнесменів і підприємців, які діють за принципом "гроші люблять тишу" і вони будуть зацікавлені в своїй стабільності. Вони чудово розуміють, що жартувати з новосформованою коаліцією не треба. Вони могли жартувати з іншими, але тут жарти можуть закінчитися для їх бізнесу погано", - сказав Литвин.
Також він повідомив, що незалежно від волі президента "Наша Україна" "стрункими лавами переходитиме в коаліцію", яке б рішення не ухвалила політрада блоку.
Литвин також зазначив, що Партія регіонів, як головна сила нової коаліції, вкрай зацікавлена сьогодні в налагодженні співпраці з Віктором Ющенком. Разом з тим, в співпраці з президентом "регіоналам" знадобиться докласти значних зусиль, "щоб їх пускали в пристойні європейські оселі".
На думку колишнього голови Верховної Ради, позитивним ефектом такої співпраці може бути те, що зовнішня політика стане більш зваженою. При роботі в такому форматі, "за умови, що переважатиме здоровий глузд", не буде односторонньої орієнтації, і тих складнощів у відносинах з РФ, які спостерігаються сьогодні.
Водночас, Литвин зазначив, що будувати відносини із Заходом новій коаліції буде вельми непросто. На його думку, фактично це буде повернення до багатовекторності часів Леоніда Кучми, яку так багато критикували. Потрібно буде "в Москві говорити те, що хоче почути Москва, у Вашингтоні - те, що хоче почути Вашингтон, а в Брюсселі - те, що пестить слух європейської спільноти", підкреслив Литвин.
За матеріалами РБК-Україна
До цієї новини немає коментарів