У Закарпатській області реєструють випадки захворювання на менінгококову інфекцію

У Закарпатській області реєструють випадки захворювання на менінгококову інфекцію
Про це повідомляє Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

 

Впродовж 2024 року в Закарпатській області було виявлено 60 випадків захворювання, які реєструвалися майже по всій території області, з найбільшою кількістю в Ужгородському районі.

Суттєвий вплив на інтенсивність епідемічного процесу має широкий спектр соціальних чинників, зокрема, таких як внутрішні та зовнішні інтенсивні міграційні процеси, пов'язані перш за все з війною в Україні.

Менінгококова інфекція (МІ) — антропонозне інфекційне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом і має різні клінічні прояви (від безсимптомного носоглоткового носійства до генералізованих форм із високою летальністю), яке реєструється переважно в осінньо-зимові місяці року.

Джерелом інфекції є люди — носії збудника, які виділяють менінгококи і не мають запальних змін у носоглотці, або ж хворі на гострий назофарингіт і генералізовані форми МІ.

Збудник передається із краплями слизу під час кашлю, чхання, розмови. Близький тривалий контакт з інфікованою людиною-носієм сприяє поширенню хвороби.

Інкубаційний період триває 1–10 днів і в середньому становить 4 дні.

Основними клінічними ознаками МІ є менінгіт і сепсис. Менш поширені артрит і пневмонія.

Менінгіт часто супроводжує тріада симптомів: гарячка, головний біль і ригідність потиличних м’язів. Досить часто наявні сплутана свідомість, нудота, блювота, світлобоязнь.

Менінгококовий сепсис (менінгококцемія) характеризується гарячкою і геморагічним висипом. Часто супроводжується септичним шоком, порушенням згортання крові (ДВЗ-синдром) та поліорганною недостатністю.

Захворювання прогресує дуже швидко, часом, серйозні наслідки проявляються вже після 48 годин від зараження.

Тому не можна зволікати зі зверненням по медичну допомогу. Вчасна і адекватна терапія дає змогу врятувати життя і визначає сприятливий прогноз.

Не забувайте про профілактику захворювання.

варто зменшити перебування у погано провітрюваних приміщеннях з великим скупченням людей, особливо, де є хворі з явищами ГРВІ

вести здоровий спосіб життя, особливо у зимово-весняний період перебувати на свіжому повітрі не менше 2-3 годин та вживати у достатній кількості калорійну та вітамінізовану їжу

дотримуватися правил особистої гігієни

В Україні щеплення від менінгококової інфекції належить до рекомендованих. Вакцину можна замовити через аптечну мережу за власні кошти.

Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України співпрацює із працівниками медичної ланки задля локалізації та недопущення подальшого поширення захворювання серед населення.

 

11 лютого 2025р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів