В Ужгороді відбулася регіональна освітня студія «Академічні ліцеї в системі профільної освіти»
Забезпечити для дітей якісне навчання та надати можливість обирати бажаний напрямок покликана реформа профільної середньої освіти. Над її втіленням у регіонах України працюють з 2023 року.
Одним із ключових етапів цього процесу є формування спроможної мережі закладів освіти – академічних та професійних ліцеїв. Особливості процесу створення та приклади успішного функціонування таких навчальних осередків у громадах західних областей сьогодні обговорили в Ужгороді.
До роботи регіональної освітньої студії «Академічні ліцеї в системі профільної освіти» офлайн та онлайн долучилося близько 200 осіб з шести областей – керівники структурних підрозділів обласних і районних військових адміністрацій, представники місцевих органів управління освітою, профспілкових організацій, очільники закладів загальної середньої освіти й інших.
Відкрила захід та привітала його учасників директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА Мар’яна Марусинець. Вона відзначила важливість реорганізації освітнього процесу у старших класах, що передбачено реформою в галузі освіти.
«Зараз нам дуже важливо зберегти інтелектуальний потенціал країни, забезпечити для молоді спроможну систему профільної середньої освіти, враховуючи регіональну специфіку. Це можливо зробити шляхом створення в громадах академічних ліцеїв – закладів, де старшокласники зможуть фокусуватися на вивченні цікавих і потрібних конкретно їм напрямків», – наголосила Мар’яна Марусинець.
Вона підкреслила, що у Закарпатській області визначили орієнтовну кількість комунальних ліцеїв, які діятимуть з 1 вересня 2027 року. Загалом має працювати 107 таких освітніх осередків, серед них найбільше в Тячівському, Ужгородському та Хустському районах.
«Тепер триває процес затвердження профілів академічних ліцеїв. Заклад має обрати кілька профілів, наприклад STEM, мовно-літературний, суспільно-гуманітарний тощо», – додала Мар’яна Марусинець.
У межах заходу, організованого департаментом освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА, власним досвідом формування мережі закладів профільної середньої освіти поділилися й представники Волинської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей. Під час практичної частини учасники регіональної освітньої студії ознайомилися з функціонуванням Ужгородського наукового ліцею Закарпатської обласної ради.
До теми
- Регіональна комісія ТЕБ та НС проаналізувала стан безпеки та готовності до надзвичайних ситуацій
- На Закарпатті працюють над розбудовою мережі ветеранських хабів
- Закарпаття продовжує підтримувати захисників - спрямували ще понад 19 мільйонів гривень
- Закарпаття стало майданчиком для VII Міжнародного безпекового форуму «Україна – ЄС – НАТО: стратегічні ініціативи в умовах глобальної кризи»
- На Закарпатті підписали меморандум для розвитку сімейних форм виховання дітей
- В ОВА обговорили реалізацію на Закарпатті Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні
- Підтримка ветеранів – інвестиція в майбутнє: онлайн-зустріч Закарпатської ОВА вже завтра
- В ОВА обговорили нові підходи до вирішення трудових конфліктів
- З нагоди Дня Конституції - визнання для закарпатців, які змінюють країну
- Закарпаття отримало понад 5,3 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти
- У кожній територіальній громаді Закарпаття працюватиме офіцер-рятувальник
- Щоб допомогти вступникам та їхнім батькам зорієнтуватися у вступній кампанії, працюватимуть спеціальні інформаційні лінії
- Закарпаття без «мертвих зон»: у віддалених селах покращать мобільний зв’язок
- 5 громад Закарпаття отримають кошти для створення сучасного освітнього простору у навчальних закладах
- Закарпаття вперше відвідав голова офісу Міжнародного комітету Червоного Хреста у Львові
- Онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу»: як разом подолати трудові конфлікти — запрошують роботодавців
- Музична освіта оновлюється: українські мистецькі школи отримають понад 30 тисяч нових навчальних видань
- Бізнес Закарпаття може скористатися грантовими можливостями програми «Горизонт Європа»
- МОН затвердило особливості дистанційного навчання: що зміниться?
- На Закарпатті за сприяння французьких партнерів втілюватимуть проєкт «Стійкість»
До цієї новини немає коментарів