Уряд дозволив підприємствам комунальної критичної інфраструктури бронювати до 75 % працівників

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про збільшення граничного відсотка бронювання працівників підприємств критичної комунальної інфраструктури до 75%, повідомило 2 квітня Міністерство розвитку громад та територій.
Як пояснили в уряді, підвищення рівня бронювання з 50% до 75% дозволить зменшити дефіцит кадрів у сфері комунальних послуг і забезпечити безперебійну роботу критичних об’єктів у воєнний час. Також для таких підприємств пом’якшено вимоги до критеріїв щодо розміру заробітної плати працівників, для яких передбачається бронювання.
«На місцях підприємства часто працюють на межі можливостей через кадровий дефіцит. Без досвідчених фахівців, слюсарів, операторів та достатньої кількості ремонтних бригад утримувати мережі в належному стані стає вкрай складно», – зазначив заступник міністра розвитку громад та територій Костянтин Ковальчук.
З 1 квітня втратили чинність усі бронювання працівників, оформлені за старими правилами. Відстрочка діє лише для тих компаній, які встигли оновити статус критичності та перебронювати працівників, повідомило Мінекономіки. Нові заявки розглядатимуть упродовж 72 годин, а всі бронювання здійснюються через портал «Дія».
До теми
- Закарпатська митниця формує системний підхід до професійного розвитку персоналу
- 769 закарпатців залучено до громадських робіт у 2025 році
- На Закарпатті запроваджують інститут медичного капелана
- Закарпаття налагоджує співпрацю з Кошицьким краєм Словацької Республіки у сфері фізичної культури та спорту
- Закарпатська та Луганська ОВА підписали меморандум про співпрацю
- 140 посадовців притягнули до відповідальності за фінансові порушення, які виявили закарпатські аудитори у 2025 році
- Освітні пільги для військовослужбовців та їхніх дітей: що передбачає держава у 2026 році
- На Закарпатті обговорили підтримку релокованого бізнесу в умовах воєнного стану
- Упродовж минулого року прокурорами Закарпаття заявлено 13 позовів на захист культурної спадщини
- Голова Закарпатської ОВА зустрівся з румунськими партнерами
- Стабільність зв’язку та інтернет-покриття: на Закарпатті працюють представники Міністерства цифрової трансформації України
- Реакція на інцидент на митному посту «Ужгород»: одного інспектора звільнено, двох — переведено
- Податківці Закарпаття у 2025-му надали майже 120 тисяч адмінпослуг
- Нове життя «Лісової дачі»: на Берегівщині створять центр реабілітації для захисників із Луганщини
- Для 17 800 педагогічних працівників Закарпаття зарплати вже з січня зростуть на 30%, а з вересня – ще на 20%
- Життя після втрати зору: державна програма адаптації для ветеранів та умови співпраці для бізнесу
- ДПС у Закарпатській області: стартувала деклараційна кампанія – 2026
- Податкові зміни та ПДВ для ФОП — у фокусі онлайн-діалогу Закарпатської ОВА з бізнесом
- Медична система Закарпаття посилює автономність та безперебійність роботи
- Військовий облік у 17 років: кого це стосується і як стати на облік

До цієї новини немає коментарів