Йосип Резеш: «Порушив перед Віктором Микитою питання альтернативи системі «Шлях»: ЗСУ та мирне населення потребують гуманітарних вантажів»

Зустріч відбулася в Ужгороді 7 квітня 2025 року, сторони обговорювали питання життєдіяльності національної спільноти, участь громади у формуванні та реалізації плану стійкості України на регіональному рівні, освітні та інші питання, що турбують угорську громаду краю.
У коментарі виданню Йосип Резеш повідомив, що під час зустрічі представники угорської громади обговорювали з Віктором Микитою всі актуальні питання.
«За результатами зустрічі хочеться відмітити те, що відколи Віктор Федорович Микита працює у Києві, то нас, угорську громаду, почали справді чути. Триває активна робота щодо законодавчих змін щодо забезпечення прав національних меншин, уже єє вагомі результати та нові напрацювання, і маємо надію на те, що ця робота буде тривати й надалі».
Й. Резеш наголосив, що як представник прикордонних громад, де проживає у більшості якраз угорське населення, презентував В. Микиті дві програми, за якими громади активно працюють.
«Але, крім того, порушив таке питання, яке турбує в більшості випадків наших закарпатських і не тільки угорських, а й представників інших благодійних організацій, - наголосив Й. Резеш. - Ми, як прикордонний регіон, від початку війни брали дуже активну участь у доставці гуманітарних вантажів із закордону, використовуючи наші можливості, наші дружні зв'язки для того, щоб забезпечити всім необхідним внутрішньо переміщених осіб, органи місцевого самоврядування, які приймають людей, а також, беззаперечно, наших військових також.
Як відомо, постановою Кабінету Міністрів внесені зміни щодо права перетину кордону і ці зміни торкнулися конкретно системи «Шлях», завдяки якій системи громадські організації, волонтерські організації мали можливість відправити водіїв за гуманітарними вантажами для військових та цивільних. На жаль, ця норма вже скасована, система «Шлях» не працює, але мушу констатувати те, що не тільки проблема в тім, що вона не працює, але і в тім, що їй немає альтернативи.
Це конкретно торкається в більшості випадків нас, закарпатців, наших організацій, які ведуть свою діяльність тут в Закарпатті.
Тож я попросив Віктора Федоровича, якщо є у нього можливість, посприяти в тім, щоб на заміну цій уже системі, яку скасували, була розроблена нова програма, нова система, завдяки якій зможемо завозити й надалі таку важливу гуманітарну допомогу, яка тепер дуже потрібна як мирному населенню в країні, так і нашим захисникам на передовій, ВПО, нашим громадам тут, на місці».
У своєму дописі в Фейсбук Йосип Резеш подякував Віктору Микиті за те, що й надалі продовжує працювати на користь Закарпаття.
До теми
- Закарпаття-Дніпровщина: Чинадіївська та Юріївська ТГ налагоджують партнерство в межах національного проєкту "Пліч-о-пліч: Згуртовані громади"
- Знайти роботу із зарплатою понад 15 тисяч гривень допоможуть у Закарпатській обласній службі зайнятості
- Українцям стане простіше зарахувати свій страховий стаж, одержаний за кордоном
- Мирослав Білецький привітав закарпатських нацгвардійців і вручив державні нагороди
- В Ужгороді привітали представників національних спільнот краю
- «Фортеця духу»: на Закарпатті стартує унікальний проєкт з розвитку адаптивного виду спорту
- Закарпаття формує мережу зі 107 академічних ліцеїв
- На Закарпатті вносять зміни до містобудівної схеми через новий адміністративний поділ
- Три тижні залишилось для проходження ВЛК військовозобов'язаним з обмеженою придатністю
- 28 із 658 не пройшли перевірку. Закарпатським підприємствам нагадали про ризики втрати статусу «критично важливих»
- Із початку року на Закарпатті 48 ветеранів отримали гранти на відкриття та розвиток бізнесу у межах програми «Власна справа»
- Підтримка людей з порушеннями зору: уряд розширив доступ до допоміжних засобів реабілітації
- Міжнародний день сім’ї: в Закарпатській ОВА розповіли про допомогу родинам
- Послугами Закарпатської обласної служби зайнятості з початку року скористалися 4,9 тисячі шукачів роботи
- Чоловіки 25–60 років з обмеженою придатністю мають з’явитися на повторну ВЛК
- У Закарпатському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України запрацював рентгенотелевізійний інтроскоп
- Закупівлі на 436,5 мільйонів гривень охопили контролем і на майже 358 мільйонів знайшли порушення – результати перевірок за 4 місяці
- МОЗ: Люди з інвалідністю - хто має пройти повторний огляд з квітня 2025 року
- Між УжНУ та Університетом імені Марії Кюрі-Склодовської у Любліні запрацювала програма подвійних дипломів
- Закарпаття бере участь у грантовому конкурсі від ПРООН «Партнерство задля відновлення»
До цієї новини немає коментарів