В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися

В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
В Ужгородській міській територіальній громаді фіксується зростання випадків захворювання на кір – про це йшлося сьогодні на засіданні протиепідемічної комісії при Ужгородській міській раді. Основні причини поширення – відсутність щеплення або порушення графіку щеплення.

 

У 2024 році зареєстровано 15 випадків (13,2 на 100 тис. населення), у тому числі серед дітей – 11 випадків (73,3%). Для порівняння, загалом на Закарпатті виявлено 229 випадків (17,8 на 100 тис. населення), серед дітей – 203 випадки (93%).

У 2025 році в Ужгороді зафіксовано 9 випадків (січень – 4, лютий – 2, березень –3), із 7 – це діти. Частина дітей не підлягала вакцинації за віком, частина – не мала відповідних записів, є також випадки відмови від щеплення, інформує Управління охорони здоров'я та цивільного захисту населення УМР .

Враховуючи епідеміологічну циклічність (раз на 5 років), нинішнє зростання відповідає прогнозам – попередній спалах був у 2017–2019 роках, зазначали на засіданні.

Кір – надзвичайно заразне інфекційне захворювання. 9 із 10 нещеплених осіб, які контактують із хворим, інфікуються. Вакцинація – єдиний надійний захист. Особливо важливо дотримуватись календаря щеплень в умовах війни, коли діти довго перебувають у закритих укриттях.

Щоб не допустити ускладнення епідемічної ситуації із захворюванням на кір, протиепідемічна комісія вирішила:

– посилити інформаційну роботу серед населення про важливість вакцинації;

– проводити просвітницьку роботу з батьками, які відмовляються робити щеплення дітям;

– провести аналіз виконання плану щеплень за 2024–2025 роки;

– забезпечити вакцинацію дітей до 5 років, зокрема серед внутрішньо переміщених осіб;

– проводити обов’язкове лабораторне обстеження всіх підозрілих випадків кору/краснухи у вагітних жінок та 2-3 випадків кору/краснухи серед осіб, які пов’язані між собою в часі та місцем виникнення (спалаху кору/краснухи);

– посилити заходи інфекційного контролю медзакладах, розмежувати потоки прийому пацієнтів із симптомами інфекційних захворювань у приймальних відділеннях, персоналу закладів використовувати засоби індивідуального захисті при повітряних інфекціях, проводити постійне провітрювання і вологе прибирання приміщень тощо.

Нагадуємо: невакциновані діти не можуть відвідувати дитячі садки чи школи – відповідно до ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». У таких випадках рекомендується використовувати альтернативні форми навчання.

 

08 квітня 2025р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів