Експерти Закарпаття вивчали практичний досвід роботи вчителів зі всієї України

Експерти Закарпаття вивчали практичний досвід роботи вчителів зі всієї України
116 експертів із Закарпатської області завершили вивчення практичного досвіду 79 учасників сертифікації – учителів з різних регіонів України. Експертна діяльність відбувалася у межах ІІІ етапу сертифікації, під час якого наші експерти оцінювали професійні компетентності:

 

 47 вчителів початкових класів;

 13 вчителів української мови та літератури;

 8  вчителів математики;

 11 вчителів історії та громадянських дисциплін.

 

«Коли ми говоримо про сертифікацію, то часто думаємо тільки про оцінювання. Але насправді це – можливість. Можливість почути вчителя, підкреслити його сильні сторони, допомогти зробити крок уперед. Бути експертом – це бути тим, хто бачить потенціал і допомагає його розкрити», – зазначає Людмила ТРАЧУК, організаціний координатор ІІІ етапу сертифікації в Закарпатській області.

Починаючи з 20 березня експерти Закарпаття спостерігали за навчальними заняттями та їх самоаналізом, аналізували самопрезентацію учасника та проводили з ним інтерв’ю. Усе це – в умовах, далеких від ідеальних: із повітряними тривогами, з перебоями зв’язку, з власними педагогічними навантаженнями. І попри все – з високим рівнем професійної культури, відповідальності та гідності.

Кожен експерт працював відповідно до вимог Методики експертного оцінювання професійних компетентностей та забезпечував об’єктивність і неупередженість у процесі вивчення практичного досвіду. За результатами кожного вивчення експертні групи готували експертний висновок, у якому визначено загальну суму балів за 15 професійними компетентностями. Пороговий бал буде визначено на початку грудня, тоді ж стане відомо, хто з учасників успішно пройшов процедуру сертифікації.

«Сертифікація – це про стандарт. Але її серце – це експерти. Люди, які роблять її живою, справжньою, цінною. Висловлюємо щиру подяку експертам Закарпаття за високий рівень професійності, відповідальне ставлення до виконання своїх обов’язків та особистий внесок у процедуру сертифікації педагогічних працівників. Саме завдяки вам сертифікація виконує свою головну функцію – підвищення якості освіти в Україні», – коментують в управлінні Державної служби якості освіти у Закарпатській області.

 Управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області

 

19 квітня 2025р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів