«Щасливі діти» розпочали новий масштабний проєкт для підсилення екоосвіти та промоції природних скарбів Закарпаття

Заходи в межах проєкту триватимуть упродовж року, впроваджуватимуть його спільно зі словацькими партнерами: організацією Machaon International та Словацькою асоціацією гірських провідників.
Проєкт реалізують за Програмою Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна в рамках фінансової програми Європейського Союзу на 2021-2027 роки.
Менеджерка проєкту Людмила Сюзева пояснює: метою проєкту «Зелені скарби Карпат» є покрашення природничої освіти в Карпатах, залучення дітей та молоді до збереження природи, підвищення обізнаності про екосистеми та біорізноманіття, а також – розбудова мережі природничої педагогіки в Україні.
«Програма передбачає проведення на Закарпатті низки заходів, які будуть спрямовані на формування та посилення екосвідомості. Позаяк усвідомлення цінності природи й довкілля починається ще змалечку, то й велика частка заходів програми розрахована власне на дітей та молодь» –, говорить Людмила Сюзева.
Діти й молодь, що долучатимуться до заходів проєкту, в цікавій пізнавальній формі через усі задіяні відчуття отримуватимуть розуміння, чому важливо берегти й захищати Карпати, які процеси відбуваються у природі і як вони взаємопов’язані, які загрози для довкілля та біотопів нині існують та що робити, щоб їх уникнути або обмежити.
Впродовж дії проєкту заплановані, зокрема: серія літніх денних таборів для дітей в Ужгороді, заняття в екоклубі у Ясіні Рахівського району; створення та показ ековистави; проведення онлайн-конкурсу «Карпатський сторітелінг»; групові природничі тури з пізнання природи.
Також під час проєкту буде підготовано 25 розповідей про визначні природні пам’ятки Закарпаття, які роблять Закарпаття унікальним краєм, потребують уваги і є цікавими для туристів.
Одночасно з тим команда «Щасливих дітей» працюватиме над розробкою методології природничої педагогіки. Створюватимуть її, опрацьовуючи та адаптуючи вже успішно діючі педагогічні природничі методики національних парків «Баварський ліс» (Німеччина) та «Шумава» (Чехія).
В процесі розробки методології команда ГО «Щасливі діти» створить 50 інтерактивних ігор, які стануть додатковими інструментами для пізнання природи і зможуть використовуватися екскурсоводами, гірськими провідниками, педагогами, працівниками заказників та заповідників при проведенні екскурсій і турів Закарпаттям.
Тестування ігор на етапі їх розробки відбуватиметься під час активностей для дітей і молоді, безпосередньо у природньому середовищі – у лісі, в ході виїзних турів, в походах та мандрівках. Адже саме така взаємодія дозволяє учасникам сприймати природу усіма органами чуття.
«Після укладання методології запланована її публічна презентація, а також низка навчальних тренінгів для вчителів й інших працівників природничої педагогіки. У майбутньому розроблену й адаптовану методологію вони зможуть застосовувати вже при проведенні власних уроків, лекцій, навчань, використовуючи також і створені на проєкті тематичні ігри як додатковий освітній компонент», – розповідає Людмила Сюзева.
***
Програма Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна реалізується в рамках фінансової програми Європейського Союзу на 2021-2027 роки, яка регулюється Європейською політикою згуртування. Програма має на меті сприяти розвитку угорсько-словацько-румунсько-українського прикордонного регіону, з особливим акцентом на зменшення розриву в розвитку української частини Програми. Територія Програми складається з наступних територіальних одиниць: повіт Саболч-Сатмар-Берег і повіт Боршод-Абауй-Земплен в Угорщині, Кошицький край і Прешовський край у Словаччині, повіти Марамуреш, Сату-Маре і Сучава в Румунії, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька області в Україні. Програма надає фінансування ЄС для реалізації рішень спільних проблем через кордони для забезпечення стійкого, зеленого, здорового, привабливого та співпрацюючого прикордонного регіону. Програма сприяє адаптації до зміни клімату, забезпечує рівний доступ до медичної допомоги, покращує біорізноманіття, культуру та сталий туризм, а також співпрацю між громадянами, учасниками громадянського суспільства та установами.
Цей матеріал створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Щасливі діти» і не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.
Контакти для додаткової інформації:
Тел: 0684061128 (Тетяна)
Електронна пошта: [email protected]
До теми
- Провів 25 років у радянських концтаборах: помер закарпатський політв'язень Іван Мирон
- Українські та чеські правоохоронці викрили на Закарпатті учасників шахрайського кол-центру, які ошукували громадян ЄС
- Марафон заради героїв: в Ужгороді збиратимуть кошти для реабілітації воїнів
- В Ужгороді відбудеться виставка живопису Аврелії Федор
- Серед звільнених сьогодні з полону захисників – 5 закарпатців
- В Ужгороді попрощалися із 25-річним захисником Євгеном Югасом
- Два середньовічні костюми подарували Ужгородському замку реконструктори з Запоріжжя
- П'яним скоїв ДТП та втік з місця події - закарпатські патрульні виявили порушника
- В Ужгороді пройде благодійний забіг "Krayna Uzhhorod Marathon"
- Вишиванка для захисника: ужгородців запрошують долучитися до флешмобу
- В Ужгороді попрощалися із 51-річним захисником Юрієм Булецою
- Талановиті дитячі колективи виступили у центрі Ужгорода
- Ужгородські патрульні притягнули до відповідальності водія, позбавленого права керування та під наркотиками
- В Ужгороді завтра прощатимуться із загиблим воїном
- Оперативне реагування: в Ужгороді патрульні швидко знайшли зниклого юнака із вадами здоров'я
- Зустріч із бахмутянами на Закарпатті: очільник Бахмута Олексій Рева поспілкувався з переселенцями в Ужгороді
- В Ужгороді відбудеться презентація детективної повісті Миколи Пігуляка «Заповіт з терміном»
- Понад 10 тисяч водіїв вже оштрафували закарпатські патрульні за перевищення швидкості
- У парку біля УжНУ з’явилася гойдалка з краєвидом на місто
- Знову втрата: Ужгород завтра прощатиметься із полеглим захисником
До цієї новини немає коментарів