28 із 658 не пройшли перевірку. Закарпатським підприємствам нагадали про ризики втрати статусу «критично важливих»

Чергову онлайн-зустріч присвятили результатам моніторингу діяльності критично важливих підприємств, грантовим можливостям і державним програмам підтримки в межах політики «Зроблено в Україні».
Крайня перевірка на відповідність встановленим критеріям охопила 658 підприємств краю. 28 із них не дотрималися вимог щодо розміру заробітної плати та допустили заборгованість перед бюджетами.
Директор департаменту економічного та регіонального розвитку ОВА Тарас Триндяк закликав керівників компаній, установ дотримуватися критеріїв, за якими були визнані критично важливими. Він нагадав, що цей статус дає можливість бронювати військовозобов'язаних працівників, стабільно працювати та зміцнювати економіку.
Наступний блок «Діалогу влади та бізнесу» стосувався нової грантової програми від Швеції та ПРООН «Партнерство задля відновлення». Її основна мета – підтримати інноваційний економічний розвиток і сприяти гендерній рівності в умовах повномасштабної війни.
До 50 000 доларів США у межах конкурсу можуть залучити неурядові організації у партнерстві зі щонайменше одним партнером від місцевих органів влади, бізнес-об'єднань, навчальних інституцій, мікро-, малих і середніх підприємств. Проєктні пропозиції можна подати до 23:00 15 червня 2025 року за посиланням: https://tinyurl.com/mpr8k2bj.
Представники профільного департаменту також поінформували учасників онлайн-зустрічі про актуальні можливості, які відкриває державна політика «Зроблено в Україні»: програми «Національний кешбек», «Доступні кредити 5–7–9%», «єРобота», підтримка індустріальних парків, отримання компенсації вартості сільськогосподарської техніки українського виробництва й інші.
Тарас Триндяк підкреслив, що основна мета такої ініціативи – залучення інвестицій для розвитку українських виробників, збільшення виробництва продукції із високою доданою вартістю та стимулювання попиту на вітчизняні товари.
Підприємцям регіону також нагадали про можливість впливати на якість державних послуг. У цьому їм допоможе платформа «Пульс» – https://pulse.gov.ua/. Це сучасний онлайн-інструмент, де можна залишати свої оцінки, коментарі та відгуки про якість обслуговування. Така інформація є цінним зворотним зв'язком, допомагає владі бути в курсі потреб бізнесу та оперативно реагувати на запити.
Закарпаття стало одним із двох пілотних регіонів, де Мінекономіки спільно з Мінцифрою в межах політки «Зроблено в Україні» запровадили проєкт «Пульс» для налагодження ефективної комунікації між бізнесом та державою.
До теми
- Закарпаття відвідала делегація Посольства Великої Британії та Північної Ірландії: говорили про інвестиції, переселенців та освіту
- На Закарпатті планують відкрити дитячі простори «Твій» - для психосоціальної підтримки дітей, які постраждали від війни
- На Закарпатті у ще 20 амбулаторіях загальної практики сімейної медицини встановили сучасні сонячні електростанції
- Голова Закарпатської ОВА зустрівся із мовним Омбудсманом
- Експериментальну кільцеву розв'язку облаштують на аварійно-небезпечній ділянці об’їзної Ужгорода
- На Закарпатті відбулося засідання представників міжнародної програми транскордонного співробітництва
- На Закарпатті проводять атестацію закладів оздоровлення та відпочинку дітей
- Більше прозорості, менше паперів: на Закарпатті обговорили нову систему митної авторизації
- На Закарпатті стартувала літня оздоровлювальна кампанія-2025
- Відбулося розширене засідання Ради безбар’єрності Закарпатської області
- Закарпатці можуть подавати заяви на посаду фахівця з супроводу ветеранів
- На шляху до безбар’єрного суспільства: на Закарпатті об’єднали зусилля влада й громадськість
- У Закарпатській ОВА відзначили працівників легкої промисловості
- Територіальні громади Закарпаття залучаються до транскордонної співпраці
- На Закарпатті з робочим візитом керівник Дніпропетровської ОВА
- У травні на Закарпатті оформили понад 58 тис. внутрішніх та закордонних паспортів
- На Закарпатті обговорили перспективи співробітництва українських та румунських фермерів
- Дитячий будинок сімейного типу, евакуйований із Дніпровщини, отримав новий дім на Закарпатті
- В облдержадміністрації підбили підсумки Національного тижня безбар’єрності
- Мирослав Білецький: "Формування генеральних планів та стратегії розвитку – важливі документи для кожної громади"
До цієї новини немає коментарів