28 із 658 не пройшли перевірку. Закарпатським підприємствам нагадали про ризики втрати статусу «критично важливих»

Чергову онлайн-зустріч присвятили результатам моніторингу діяльності критично важливих підприємств, грантовим можливостям і державним програмам підтримки в межах політики «Зроблено в Україні».
Крайня перевірка на відповідність встановленим критеріям охопила 658 підприємств краю. 28 із них не дотрималися вимог щодо розміру заробітної плати та допустили заборгованість перед бюджетами.
Директор департаменту економічного та регіонального розвитку ОВА Тарас Триндяк закликав керівників компаній, установ дотримуватися критеріїв, за якими були визнані критично важливими. Він нагадав, що цей статус дає можливість бронювати військовозобов'язаних працівників, стабільно працювати та зміцнювати економіку.
Наступний блок «Діалогу влади та бізнесу» стосувався нової грантової програми від Швеції та ПРООН «Партнерство задля відновлення». Її основна мета – підтримати інноваційний економічний розвиток і сприяти гендерній рівності в умовах повномасштабної війни.
До 50 000 доларів США у межах конкурсу можуть залучити неурядові організації у партнерстві зі щонайменше одним партнером від місцевих органів влади, бізнес-об'єднань, навчальних інституцій, мікро-, малих і середніх підприємств. Проєктні пропозиції можна подати до 23:00 15 червня 2025 року за посиланням: https://tinyurl.com/mpr8k2bj.
Представники профільного департаменту також поінформували учасників онлайн-зустрічі про актуальні можливості, які відкриває державна політика «Зроблено в Україні»: програми «Національний кешбек», «Доступні кредити 5–7–9%», «єРобота», підтримка індустріальних парків, отримання компенсації вартості сільськогосподарської техніки українського виробництва й інші.
Тарас Триндяк підкреслив, що основна мета такої ініціативи – залучення інвестицій для розвитку українських виробників, збільшення виробництва продукції із високою доданою вартістю та стимулювання попиту на вітчизняні товари.
Підприємцям регіону також нагадали про можливість впливати на якість державних послуг. У цьому їм допоможе платформа «Пульс» – https://pulse.gov.ua/. Це сучасний онлайн-інструмент, де можна залишати свої оцінки, коментарі та відгуки про якість обслуговування. Така інформація є цінним зворотним зв'язком, допомагає владі бути в курсі потреб бізнесу та оперативно реагувати на запити.
Закарпаття стало одним із двох пілотних регіонів, де Мінекономіки спільно з Мінцифрою в межах політки «Зроблено в Україні» запровадили проєкт «Пульс» для налагодження ефективної комунікації між бізнесом та державою.
До теми
- Закарпаття стало майданчиком для VII Міжнародного безпекового форуму «Україна – ЄС – НАТО: стратегічні ініціативи в умовах глобальної кризи»
- На Закарпатті підписали меморандум для розвитку сімейних форм виховання дітей
- В ОВА обговорили реалізацію на Закарпатті Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні
- Підтримка ветеранів – інвестиція в майбутнє: онлайн-зустріч Закарпатської ОВА вже завтра
- В ОВА обговорили нові підходи до вирішення трудових конфліктів
- З нагоди Дня Конституції - визнання для закарпатців, які змінюють країну
- Закарпаття отримало понад 5,3 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти
- У кожній територіальній громаді Закарпаття працюватиме офіцер-рятувальник
- Щоб допомогти вступникам та їхнім батькам зорієнтуватися у вступній кампанії, працюватимуть спеціальні інформаційні лінії
- Закарпаття без «мертвих зон»: у віддалених селах покращать мобільний зв’язок
- 5 громад Закарпаття отримають кошти для створення сучасного освітнього простору у навчальних закладах
- Закарпаття вперше відвідав голова офісу Міжнародного комітету Червоного Хреста у Львові
- Онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу»: як разом подолати трудові конфлікти — запрошують роботодавців
- Бізнес Закарпаття може скористатися грантовими можливостями програми «Горизонт Європа»
- На Закарпатті за сприяння французьких партнерів втілюватимуть проєкт «Стійкість»
- На Закарпатті з початку року учасниками програми «Власний дім» стали 70 сімей, з них 15 – родини військових, ветеранів та учасників бойових дій
- Діти з тимчасово окупованої території Луганщини оздоровлюються на Закарпатті
- «Мале Карпатське коло»: нова магістраль з'єднає Закарпаття, Львівщину й Івано-Франківщину та відкриє прямий вихід на Польщу та Румунію
- Велика європейська компанія, що спеціалізується на виробництві вапна та інших будівельних матеріалів, хоче розмістити свій завод на Закарпатті
- В Ужгороді говорили про належне дотримання прав ромів та кроки для інтеграції нацспільноти у життя громад та області
До цієї новини немає коментарів