Політологи згадують Кучму добрими словами
Основним завданням порядку денного розвитку України є об’єднання української нації, вважає політолог Володимир Малінковіч.
Таку думку Малінковіч висловив у вівторок в ході круглого столу на тему: "Україна-15: між пунктом Р. і пунктом Е. Місце нової держави на історичній і цивілізаційній шкалі".
Малінковіч підкреслив, що Україні вдалося зберегти основи своєї економіки і, у порівнянні з іншими пострадянськими республіками, Україна першою почала шлях вбік парламентсько-президентської форми правління.
Малінковіч також підкреслив, що хоче "згадати добрими словами екс-президента Леоніда Кучму", який, на його думку, врятував економіку країни. Політолог зазначив, що в той час, коли звучали заяви про не перспективність великої індустрії в Україні, Кучма не прислухався до порад закрити велику індустрію і починати працювати в напрямку розвитку малого і середнього бізнесу.
Разом з тим він підкреслив, що колишній Президент налагодив добрі стосунки з Росією, яка постачає в Україну енергоресурси, за рахунок яких в Україні працюють великі металургійні, хімічні підприємства. Крім того, на думку політолога, велика індустрія в Україні збереглася і завдяки так званим олігархам.
Говорячи про події останніх років в Україні і проведенні так званої "помаранчевої революції", Малінковіч зазначив, що громадяни України, розчарувавшись в політиках і їхніх діях, "відчули необхідність формування незалежного цивілізованого суспільства". За словами політолога, це також є позитивним моментом.
"У майбутньому акцент треба робити на об’єднанні нації", - підкреслив Малінковіч, додавши, що південні і східні регіони вже готові до цього. "На порядку денному - побудова України як мультикультурної цивільної нації", - додав він.
У свою чергу, політолог Олесь Доній підкреслив, що за період своєї незалежності Україна все-таки не використовувала низки випадків. Говорячи про те, що український народ самостійно боровся за свою незалежність, політолог зазначив, що цю незалежність українська держава одержала трохи раніше, ніж це було обумовлено історичним ходом подій в Україні. У зв’язку з цим, за його словами, у державі не відбулося відновлення політичної еліти.
На думку Донія, "путч" у Росії, який передував проголошенню незалежності України, "законсервував українську комуністичну еліту". Політолог підкреслив, що в той час в України був єдиний шанс, коли можна було замінити політичну еліту.
Доній підкреслив, що на сьогоднішній день всі політики, які представляють ті або інші політичні групи, є вихідцями з "кучмістської" політики. На його думку, у зв’язку з цим можна говорити, що в Україні вже сьогодні немає можливості для прориву в розвитку. Однак, на думку політолога, залишається шанс для еволюційного розвитку держави.
Крім того, ще одною проблемою, яка існує на сьогоднішній день, на думку політолога, є те, що в Україні фактично немає контреліти, яка могла б боротися з кланами вихідців з "кучмістського" середовища. На думку Донія, створення подібного політичного руху практично неможливо, оскільки воно відразу ж потрапить під вплив одного з кланів.
Ще одною проблемою в процесі розвитку України, за словами політолога, є розкол держави. На його думку, протиріччя в середині нації зростають і, при недотепних діях політичної еліти, ці протиріччя можуть підсилитися.
Доній також підкреслив, що до посилення розколу України можуть привести і тези про необхідність підвищити прохідний бар’єр на парламентських виборах для політичних партій. Підвищення такого бар’єру приведе до створення двопартійної системи, що небезпечна для України, оскільки це призведе "до конфедерації двох політичних сил", а не до представлення всіх 27 регіонів. "Перспектива розколу України нікуди не зникає і саме політична еліта може призвести до цього", - додав політолог.
За матеріалами Інтерфакс-Україна
До цієї новини немає коментарів