Піскун хоче обмежити право Ющенка назначати суддів
Колишній генеральний прокурор України, народний депутат з фракції Партії регіонів, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Святослав Піскун висловлюється за обмеження права Президента України призначати суддів.
Зокрема С.Піскун зазначив, що при здійсненні реформи правоохоронних та судових органів необхідно зробити так, щоб суддів на перші п’ять років призначав не Президент, а Верховна Рада України.
Також він вважає, що Президент не повинен призначати голів судів, оскільки таким чином він може впливати на них через звільнення з посади. За словами депутата, необхідно це право передати такому колективному органу як ВР."Враховуючи суть політичної реформи стосовно того, що ми парламентсько-президентська країна, необхідно обмежити права Президента на призначення суддів", - сказав С.Піскун.
На його думку, голів судів має призначати або Верховна Рада України, або має бути запроваджена система, за якою судді конкретного суду самі б обирали собі голову. С.Піскун розкритикував чергову спробу влади здійснити в Україні реформу судової гілки влади та правоохоронних органів. "Влада другий раз наступає на одні і ті ж граблі, які називаються "кіт у мішку", - сказав депутат.
Він переконаний, що перед тим як запроваджувати реформу, необхідно було провести широке громадське обговорення, а можливо, навіть референдум. "Якщо Президент або Секретаріат Президента зацікавлені в тому, щоб реформа справді відбулась не на словах, а на ділі , вони мали б провести якесь суспільне опитування щодо цієї реформи, винести це питання на обговорення в рамках круглого столу, запитати думку експертів", - зазначив політик.
С.Піскун вважає, що реформу можна блокувати , як це вже зроблено з боротьбою з корупцією, з розкриттям резонансних злочинів. "Нам залишилось заблокувати ще і реформу правоохоронних органів", - сказав він.
Екс-генпрокурор також зауважив, що сьогодні не для кого не секрет те, що корумповані і судова система, і правоохоронна, і органи прокуратури. "Корупція є у всьому світі, але рівень цієї корупції може бути більшим, може бути меншим. Наша мета - зробити її якомога меншою, а для цього треба почути думку людей-спеціалістів", - сказав заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
За матеріалами УНІАН
До цієї новини немає коментарів