Україна і РФ готові вирішити м’ясо-молочну проблему
Міністр аграрної політики України Юрій Мельник підтвердив, що 6 вересня планує провести переговори в РФ щодо вирішенням м’ясо-молочної проблеми.
Про це він заявив сьогодні під час прямої урядової телефонної лінії.
"Візит планується на 6 вересня. Домовленість така моя і міністра сільського господарства Росії Гордєєва є. Шостого числа зустрічаємося", - сказав міністр.
Мельник відзначив, що "основне питання – це все-таки питання врегулювання проблем відновлення експорту м’ясо-молочної продукції до Росії. Це питання номер один всієї зустрічі".
При цьому він повідомив, що значна підготовча робота до цієї зустрічі вже зроблена. Підготовлено перелік підприємств для інспекції, за результатами якого визначатимуться підприємства, яким буде дозволено експорт продукції до РФ. При цьому міністр відзначив, що українські підприємства, які подали заявки на інспекцію, вже проінспектовані українськими ветеринарними службами.
Мельник також нагадав, що продукція 48 українських молокозаводів сертифікована Росстандартом.
За словами міністра, російська сторона готує відповідні пропозиції.
Крім того, Мельник повідомив, що два тижні тому зустрічався "із заступником міністра, який веде ці питання в Російській Федерації". На зустрічі обговорювалася ця проблема і шляхи її вирішення. Зокрема, Мельник проінформував російських колег про те, що вже було зроблено в Україні в цьому напрямі.
Росія 20 січня 2006 року заборонила ввезення на свою територію всієї продукції тваринництва з України, включаючи м’ясну і молочну. Росія звинуватила Україну в недотриманні ветеринарно-санітарних норм.
За підсумками перших перевірок молочних виробників України, російськими експертами 1 березня 2006 року було ухвалено рішення про видачу дозволів на експорт до РФ ряду підприємств. З 23 травня по 2 червня російські ветеринарні інспектори провели перевірку 9 українських молочних підприємств щодо виконання ветеринарно-санітарних правил і норм, після чого заборона на ввезення молочної продукції до Росії для ряду українських підприємств залишилася в силі. А шість українських заводів, що отримали в березні поточного року дозвіл на поставки молочної продукції в РФ, з 15 липня були позбавлені права на поставку молочної продукції, російська сторона вважає можливою поставку вказаними підприємствами до РФ тільки сирів і сухого молока.
"УНИАН"
До цієї новини немає коментарів