Єврокомісія готова укласти нову угоду з Україною

Сьогодні Європейська Комісія запропонувала директиви щодо ведення переговорів про укладання нової розширеної угоди з Україною, яка має замінити діючу Угоду про партнерство і співпрацю. Про це повідомили в Представництві Єврокомісії в Україні.

 

Як відзначили в Представництві ЄК, у розширеній угоді застосовуватиметься "масштабний і амбітний підхід", зокрема, вона включатиме питання про створення зони вільної торгівлі (між Україною і Євросоюзом – ред.).


Як повідомили в представництві ЄК, нова угода буде повномасштабним документом, що охоплює всі сфери спільної діяльності ЄС і України. Вона максимально можливо розширить положення існуючої Угоди про партнерство і співпрацю. Передбачається, що в Угоду будуть включені положення про загальні цінності, поглиблення співпраці в області юстиції, свободи і безпеки, енергетичного сектора, і про співпрацю з широкого кола питань, таких як транспорт і охорона навколишнього середовища. Створення зони вільної торгівлі є одним з ключових моментів, з якого почнуться переговори, як тільки Україна завершить процедуру вступу до СОТ. Таким чином, Європейська Комісія сподівається, що Україна визначить для себе як пріоритетне завдання затвердження законодавчих актів, які необхідні для вступу до СОТ.


Переговори, стосовно нової Угоди, будуватимуться на позитивних досягненнях, існуючих в контексті реалізації Плану дій політики сусідства Україна-ЄС.


Запропоновані директиви для ведення переговорів будуть передані для затвердження Раді міністрів, з тим, щоб переговорний процес почався на початку 2007 року. Це рішення ухвалене напередодні першого візиту нового прем’єр-міністра України до Брюсселя, який повинен відбутися завтра, 14 вересня. В Брюсселі прем’єр-міністр Віктор Янукович зустрінеться з віце-президентом Єврокомісії Гюнтером Ферхойгеном і комісаром з зовнішніх відносин і Європейської політики сусідства ЄК Бенітою Ферреро-Вальднер, а також візьме участь у засіданні Ради з питань співпраці ЄС і України, передає "УНІАН".


Очікується, що під час проведення засідання Ради з питань співпраці ЄС і України 14 вересня, відбудеться обговорення подальших кроків в межах Плану дій. Надзвичайне значення мають питання, пов’язані з реалізацією положень Меморандуму про взаєморозуміння в енергетичному секторі, і завершення роботи над угодами про реадмісії та спрощенні візового режиму. Також обговорюватимуться питання, захисту прав людини, верховенства права, співпраці в області загальної зовнішньої політики і політики безпеки (CFSP) і регіональних питань, торговельно-економічної сфери, ядерної безпеки, транспорту і охорони навколишнього середовища.


Представництво ЄК відзначає, що Помаранчева революція стала поворотним пунктом як для України, так і для ЄС у відносинах з цією країною. ЄС у висновках Ради, схвалених в лютому 2005 року, узяв на себе політичне зобов’язання почати консультації щодо Розширеної угоди з Україною, яке прийде на зміну діючій Угоді про партнерство і співпрацю. Передумовою цього процесу було виконання політичних пріоритетів, які містилися в Плані дій Європейської політики сусідства. Вільні і чесні парламентські вибори, які відбулися в Україні в березні 2006 року, стали ключовим моментом в цьому контексті і початком підготовки до проведення переговорів щодо нової Угоди, відзначає ЄК.

 

13 вересня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів