Названо нову причину падіння ТУ-154 під Донецьком

Авіакатастрофа літака Ту-154, що сталася 22 серпня під Донецьком, могла бути пов’язана з необхідністю заощаджувати пальне, вважає голова комітету Держдуми РФ з енергетики, транспорту і зв’язку Валерій Язєв.

 

"Є гіпотеза про те, що дії льотчика авіакомпанії Пулково, літак якої зазнав авіакатастрофи 22 серпня, були пов’язані з необхідністю заощаджувати пальне у зв’язку з тим, що в Санкт-Петербурзі воно дешевше, ніж в Анапі", - сказав він у середу на засіданні, присвяченому заходам для забезпечення безпеки авіаперевезень.

Як зазначив відомий російський льотчик, який виступив на засіданні, Анатолій Квочур, що недавно здійснив безпосадочний переліт за маршрутом Чкалова, "катастрофа в Донецьку - класичний приклад того, що люди були не готові до ситуації, що утворилася, хоча вибратися з неї могли б як і інші люди вибиралися, є приклади. 20 років тому сталася точно така ж авіакатастрофа, тому льотчики або були непоінформовані, або призабули отримані навички", - зазначив він.

На думку пілота, у "випадку "бовтанки", попадання в область високої турбулентності, з землі має постійно йти підказка на борт літака - як діяти пілотам у такому випадку".

Зі свого боку, на засіданні комітету він запропонував створити на базі льотно-дослідницького інституту імені Громова в Жуковському центр розвитку авіації загального призначення, підготовку в якому могли б проходити, пілоти як цивільної, так і авіації загального призначення.

"Що стосується підготовки пілотів для авіації загального призначення, то ми обійдемося і без державних коштів - бізнес дуже зацікавлений у підготовці пілотів невеликих літаків, а от що стосується тренування пілотів для цивільної авіації, то тут без державної підтримки не обійтися", - підкреслив Квочур.

Російський літак Ту-154 авіакомпанії Пулковські авіалінії, що виконував рейс Анапа-Санкт-Петербург, 22 серпня розбився біля населеного пункту Суха Балка в 45 кілометрах від Донецька. Усі 170 людей, у тому числі 45 дітей, які знаходилися на борту, загинули. Розслідування причин авіакатастрофи літака знаходиться у віданні Генпрокуратури Росії.

За матеріалами РІА Новости

 

14 вересня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів