Бойко: винні Тимошенко та Єхануров

Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко звинувачує уряди Юлії Тимошенко та Юрія Єханурова в дестабілізації роботи паливно-енергетичного комплексу держави, Повідомляє УНІАН.

 

Про це повідомляється в офіційній заяві Бойка.

За його словами, перші кроки нового уряду було спрямовано на оздоровлення ситуації в ПЕК, який "постраждав від непрофесіоналізму та жахливої корупції", а також був "розхитаний популізмом".

Як зазначає міністр, ще наприкінці серпня уряд затвердив план антикризових заходів, на першому місці у якому - належна підготовка до зими, енергетична безпека, оптимізація тарифів заради соціального захисту населення."На жаль, енергетичну безпеку та соціальну стабільність знову намагаються принести в жертву політичним амбіціям. Ті, хто довів свою управлінську неспроможність, намагаються дезорієнтувати суспільство. Для цього економічні питання навмисне політизуються", - зазначає Бойко. "Ми не звикли розкидатися звинуваченнями або виправдуватися. Та сьогодні настав час розставити крапки над "і". Ми змушені сказати: відповідальність за жалюгідний стан справ у паливно-енергетичному комплексі і катастрофічне підвищення тарифів для населення несуть наші сьогоднішні критики", - заявляє міністр.

Зокрема, він обвинувачує уряд Тимошенко в руйнуванні системи міжурядових угод і контрактів, підписаних урядом Віктора Януковича у 2004 році, "яка гарантувала Україні до 2009 року одержання російського і туркменського газу за найнижчою в Європі ціні".

У свою чергу, стверджує Бойко, уряд Єханурова переклав зростання ціни на газ на плечі населення. "Він двічі підвищував тарифи на газ, електроенергію, і, відповідно, на житлово-комунальні послуги у відриві від механізму компенсації втрат для малозабезпечених людей. Хоча кошти на це були: 5 мільярдів гривень, отриманих додатково в 2005 році від "Нафтогазу України" за допомогою виснажливого оподатковування, і залишки коштів від повторного продажу "Криворіжсталі", - разом понад 12 мільярдів залишків на казначейських рахунках. Проте, у бюджеті на 2006 рік не було передбачено ні копійки компенсації населенню та бюджетним організаціям від подорожчання енергоносіїв, натомість усі фінансові резерви держави за півроку проїдено", - зазначається в заяві міністра палива та енергетики.

Бойко також заявляє, що два попередні уряди залишили країну майже без резервів газу. Так, за інформацією Мінпаливенерго, станом на 1 серпня 2006 року відставання запасів газу від нормативних становило 4-6 млрд. кубометрів. "Виникла реальна небезпека залишитися взимку без тепла. Сьогодні цей загрозливий стан подолали. Завдяки сочінським домовленостям Януковича з керівництвом Російської Федерації, постачання газу в Україну збільшено", - підкреслив міністр. Він також повідомив, що запаси газу в Україні на сьогодні становлять близько 23 млрд. кубометрів, і до початку опалювального сезону планується їхнє збільшення до 24-24,7 мільярдів кубометрів.

Крім того, Бойко заявляє, що попередні уряди "довели надзвичайно прибуткову в 2003-2004 роках Національну акціонерну компанію "Нафтогаз України" до мільярдних збитків".

За словами міністра, два попередні уряди майже повністю "зруйнували" відносини зі стратегічними партнерами щодо постачань нафти га газу.

"Уряд Януковича одержав у спадщину зруйновані стосунки з нашими стратегічними партнерами на Сході - Росією та Туркменістаном. Україна втратила 800-мільйонний туркменський ринок для наших товарів, і втратила туркменський газ для своїх споживачів. Внаслідок цього питання постачань на 2006-2007 роки до останнього часу висіло у повітрі, і сьогодні ми говоримо тільки про перші позитивні кроки в його рішенні", - говориться в заяві міністра.

Бойко також повідомив, що на 2007 рік уряд Януковича передбачив у бюджеті стабілізаційний фонд у розмірі три млрд гривні.

"Новий уряд змушений гасити пожежі, запалені попередниками. Безперечно, ми це зробимо, а після - повернемо динаміку та якість розвитку, засновані урядом Януковича два роки тому. Але ми закликаємо наших опонентів: не можна в нелегку годину заробляти свій політичний капітал на труднощях держави, наших людей", - зазначає міністр. За його словами, "ми очікуємо конструктивної дискусії про пріоритети розвитку. Замість цього, нам пропонують базарну сварку. Юлія Тимошенко свідомо бреше, коли говорить, що українського газу вистачить для потреб соціальної сфери".

Крім того, Бойко повідомив, що, відповідно до балансу газу на 2005 р. (під час прем’єрства Тимошенко (Розпорядження Кабміну № 918-р від 16 грудня в 2004 р.) власний видобуток газу в Україні становив - 20,2 млрд куб. м, а споживання - 33,2 млрд куб. м (у т.ч. населенням - 17,7 млрд куб. м, бюджетні установи - 1,1 млрд куб. м, теплокоммунэнерго - 14,4 млрд куб. м). Таким чином, споживання на 14,2 млрд куб. м перевищувало видобуток.

"Екс-прем’єр-міністр України не може не володіти власними цифрами. План видобутку українського газу на 2006 рік становить 20,6 млрд куб. при потребах населення і житлово-комунальної сфери в 35,8 млрд", - зазначає Бойко.

Він переконує, що "уряд Януковича не допустить нестабільності в енергетичному секторі та в економіці країни загалом. Наші кроки зрозумілі, а політика - прогнозована, оскільки будується не на гаслах, а на принципах соціальної відповідальності та професійних планах дій".

 

18 вересня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів