Росія перевірить українські м’ясо- і молокопереробні підприємства

19 вересня в Міністерстві аграрної політики України відбулася робоча зустріч головного держінспектора ветеринарної медицини України Івана Бісюка і фахівців держдепартаменту з фахівцями Россельгоспнагляду, які прибули в Україну з метою інспекції вітчизняних м’ясо- і молокопереробних підприємств.

 

Як повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики України, це є практичним втіленням домовленостей між українською і російською сторонами в рамках засідання Підкомісії з питань АПК Комітету з питань економічного співробітництва Російсько-української міждержавної комісії, що відбулося 6 вересня в Москві.

Від імені керівництва міністерства головний ветінспектор подякував російській стороні за розуміння і прагнення до якнайшвидшого вирішення м’ясо-молочної кризи, як її встигли сприйняти з початку року наші співвітчизники.

Він зазначив, що з боку українських державних органів, які контролюють виробників тваринницької продукції, з лютого по вересень 2006 року введено комплекс заходів, які дозволили ввести у відповідність нормативну базу, умови виробництва і переробки продукції до вимог російського законодавства. Українською стороною враховано зауваження російських експертів, що були надані в ході попередніх інспекцій українських підприємств.

Запропоновані до інспекції м’ясопереробні підприємства не працюють з імпортною сировиною, використовуючи у виробництві тільки вітчизняну сировинну базу. Певна кількість з них має іноземних інвесторів, тому їхні документи в даний момент знаходяться на розгляді Єврокомісії з метою надання їм права торгувати своєю продукцією на світовому ринку.

Щодо молокопереробних підприємств, то в перелік включено лише ті, котрі на 80-100% використовують сировину могутніх сільгосппідприємств. У зв’язку з введеними 01 липня 2006 року новими ДСТ "масло вершкове" і "суміші жирові", запевнив Бісюк, споживачі можуть не сумніватися в якості придбаної ними продукції - напис на етикетці відповідатиме змісту.

Таким чином, п’ять фахівців Россільгоспнагляду протягом 10 днів будуть перевіряти українські підприємства переробної галузі. Обов’язковою вимогою російської сторони є невтручання в цей процес будь-яких засобів масової інформації і не оприлюднення списків підприємств, які будуть інспектуватися. Як зазначає прес-служба, повна інформація буде надана після офіційних висновків роботи комісії.

Як повідомлялося раніше, Росія заборонила імпорт продукції тваринництва з України з 20 січня цього року через претензії до ветеринарного контролю за її якістю. Обсяги постачань продукції тваринництва з України оцінюються в 600 млн.доларів у рік.

За матеріалами proUA

 

20 вересня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів