Севастополь розумніший за Феодосію

Від учора і до 28 вересня в Севастополі на базі Військово-морського інституту ім. П. С. Нахімова триватимуть командно-штабні комп’ютерні навчання в рамках програми НАТО “Партнерство заради миру” “Кооператив Марлін-2006”.

 

У них беруть участь понад 20 країн-членів і партнерів НАТО, які за допомогою комп’ютерних технологій відпрацьовуватимуть питання оперативної сумісності, повідомляє офіційний сайт Міністерства оборони України.

Навчатися “оперативної сумісності” до Криму приїхали військовослужбовці з восьми країн-членів НАТО – Болгарії, Канади, Німеччини, Греції, Італії, Польщі, Словенії й Туреччини, шести учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру” – Албанії, Азербайджану, Росії, України, Хорватії та Фінляндії, а також двох із Середземноморського діалогу – Алжиру й Ізраїлю. Керуватиме процесом командувач компоненту Об’єднаних ВМС НАТО в Нортвуді (Великобританія) адмірал сер Джеймс Бернелл-Наджент.

Як зазначали, мета навчань – налагодити оперативну сумісність країн-членів НАТО з країнами-партнерами. Тобто за допомогою комп’ютерних технологій під час “Кооперативу Марлін-2006” відпрацьовуватимуть питання безпеки на субмаринах, кораблях, літаках і вертольотах, пошуку й порятунку аварійного підводного човна, організації заправлення пальним у морі, евакуації цивільних осіб у порту, безпеки стоянок кораблів і суден у місцях базування та під час курсування морем.

До речі, варто зазначити, що впродовж навчань не використовуватимуть ані військової техніки, ні засобів озброєння. Можливо, саме тому наразі якихось публічних демонстрацій із закликами “НАТО – геть!” не помічено. Або ж жителі Севастополя, на відміну від мешканців Феодосії, мають більш гостинну вдачу. Хоча, ймовірно, це затишшя перед новою бурею.

 

22 вересня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів