На котеджі та вілли приміряють податок
Тема податку на нерухомість обговорюється в Україні не перший рік. Цей податок, який процвітає майже у 130 країнах світу, має просту логіку: комфорт треба обирати з розумом, відповідно до наповненості гаманця, а якщо не в змозі утримувати шикарні апартаменти, то нічого у них пхатися. Отже, за розкішні котеджі та вілли з басейнами, які як гриби після дощу повиростали довкола великих міст, треба платити.
Досі про реальне запровадження податку для багатих не йшлося. Чому? На це було переважно дві точки зору. Перша – що країна не дозріла до такого кроку. За логікою, податок на нерухомість мали б сплачувати усі ті, хто має приватизовані квартири, а також дачі, гаражі, земельні ділянки, тож потрібно було б створити базу даних на всі об’єкти оподаткування і визначити критерії їх оцінювання, адже вартість нерухомості у різних регіонах неоднакова. Друга – що в парламенті досі просто не було лобістів для такого закону.
Але ось про податок на нерухоме майно знову заговорили. Лідер фракції соціалістів у парламенті Василь Цушко нагадав, що відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді ще 2002 року. Оскільки парламент 4-го скликання його не розглянув, Василь Цушко перереєстрував закон, аби доробити. "Проект закону про податок на нерухоме майно громадян – це лише заявка на те, що потрібен закон про "Податок на багатство", а це задекларовано в 19 пункті Універсалу національної єдності", - цитує Цушка прес-служба СПУ.
"Я добре розумію, що ціни на нерухомість в Україні значно виросли порівняно з 2002 роком. І до того ж у Києві одні ціни на нерухомість, у Криму – інші, у райцентрі – ще інші. Тому я відкличу цей законопроект і подам на заміну після відпрацьовування його робочою групою", - запевнив Цушко.
Лідер фракції СПУ також зазначив: "Знижувати податковий тиск треба для тих людей, які ледь виживають, маючи прожитковий мінімум, і ввести податки для тих, хто має котеджі під Києвом". "Це буде закон для багатих, у тому числі відомих політиків, які реєструють своє нерухоме майно на членів родини", – пояснив Цушко. Лідер фракції каже, що метою законопроекту є забезпечення фінансування на місцевому рівні кредитування будівництва соціального житла, житла для молодих родин і вирішення питань, пов’язаних з фінансуванням програм зміцнення родини (президентська програма підтримки молодої родини 2004 року).
Такого оптимізму не поділяє політолог Андрій Єрмолаєв, який висловив думку, що закон про податок на нерухомість не матиме сенсу, оскільки в Україні немає достовірної інформації про реальні доходи населення.
Він вважає, що ініціатива Соцпартії стягувати з заможних українців податок на нерухомість, а згодом збирати плату й за інше багатство, зумовлена політичним піаром та демонстративним відстоюванням лівої ідеї.
За словами Андрія Єрмолаєва, в той час, коли значна частина коштів та майна обертається в тіньовому секторі, запровадження податків не зачепить найзаможнішого прошарку українців. Тому схвалення документів, які мають на меті встановлення соціальної справедливості, за нинішніх обставин цілком недоречне. Підтвердженням висновків експерта слугують податкові декларації українських політиків, згідно з якими депутати та урядовці, як правило, є власниками не більш як одного помешкання. Хоча, як визнають представники парламентського корпусу, під куполом законодавчого органу не менше двох третин депутатів з мільйонними статками.
/Високий Замок/
До цієї новини немає коментарів