СПУ вважає БЮТ винуватцем низького результату партії на виборах в Раду
Соціалістична партія України не витримала випробування владою, заявив лідер СПУ Олександр Мороз.
Про це він сказав сьогодні під час звіту на другому етапі ХІІ з’їзду партії.
За словами Мороза, партійці не готові були до входження у владу. "Партія та її висуванці у владі не знайшли форми ефективної співпраці, такої співпраці, яка б обивателям розкрила очі на партію, за яку можна голосувати", - сказав Мороз, говорячи про результати парламентських виборів.
Він зазначив, що всі члени СПУ повинні усвідомити і переконати в цьому суспільство, що "соціалісти у владі виконавчій або представницькій - це не аномалія, а факт, до якого слід звикнути суспільству як до постійної даності, назавжди".
Лідер СПУ піддав критиці тих однопартійців, які пішли працювати у владу і нерідко втрачали зв’язок з партією. При цьому він не назвав жодного конкретного прізвища.
Також Мороз підкреслив, що під час виборчої кампанії не було дисципліни в лавах партії. За його словами, не завжди ефективно використовувалися гроші під час виборчої кампанії. Крім того, сказав лідер СПУ, ця недисциплінованість виявилася у відмові від відпусток багатьох посадовців - соціалістів, які не виконали рішення з цього приводу Політвиконкому та центрального штабу СПУ.
Він зазначив, що "декому, хто одержав посаду, здається, що вона вічна, і все інше відходить на другий план". "Насправді ж кожна посада суєтна, тимчасова. Вічна партія, як любов", - сказав Мороз.
Він також розкритикував роботу штабу під час парламентських виборів, зазначивши, що тоді існувало фактично два центри прийняття рішень. В той же час лідер СПУ жодного разу не пригадав прізвище Йосипа Вінського, який керував виборчою кампанією партії.
Окрім іншого, Мороз зазначив, що жалкує про те, що СПУ не пішла в опозицію перед парламентськими виборами, і називає Блок Юлії Тимошенко одним з винуватців низького результату партії на виборах. Лідер партії сказав, що він досі не впевнений в правильності того, що соціалісти залишилися при владі перед парламентськими виборами. "У мене дотепер немає впевненості, що партії варто було у вересні минулого року перейти в опозицію до влади, - можливо, це б сприяло успіху, тоді кампанія для нас була б звичайною і зрозумілою людям", - сказав він, підкресливши, що, з іншого боку, відповідальним ставленням соціалістів за доручену їм справу не можна було нехтувати. "Врешті-решт не варто думати - сталося те, що сталося", - сказав лідер СПУ.
"Під час виборів нішу СПУ зайняв БЮТ, власне, вона (лідер блоку Юлія Тимошенко) сама. Перебуваючи у владі до того ж, будучи владою до недавнього часу, вона вміло збудувала технологію кампанії - політично знищуючи Президента і демонструючи при тому любов до нього", - сказав Мороз.
Він також вважає, що Тимошенко безкомпромісно боролася з соціалістами під-час виборчої кампанії, не вибираючи засобів і, не дивлячись на правду і мораль, а також на проголошені цінності Майдану. "Мета виправдовує засоби - ми цього принципу ніколи не сповідували, а у випадку з БЮТ він використовувався масштабно, що і призвело до відчутних результатів. Віддамо цьому належне", - сказав Мороз.
У свою чергу, перший секретар СПУ Василь Цушко, виступаючи на з’їзді, теж висловив жаль, що партія не пішла в опозицію перед парламентськими виборами. "Перша і основна причина поразки на виборах - це входження у владу на початку 2005 року", - сказав він. На його переконання, "ми проміняли 10% або 40-50 мандатів на 6 посад в найвищих органах влади на початку 2005 року". Цушко зазначив, що соціалісти створили кар’єрні можливості для нього особисто, для Степана Бульби (екс-губернатора Полтавської області), Валентини Семенюк (голови Фонду держмайна), Станіслава Ніколаєнка (міністра освіти та науки), Олександра Баранівського (колишнього міністра аграрної політики), але це було зроблено за рахунок перспектив партії.
Нагадаємо, що на парламентських виборах 26 березня 2006 року за СПУ проголосувало 5,69% виборців.
За матеріалами УНІАН
До цієї новини немає коментарів