МАУП: Міносвіти намагається знищити вуз

Міжрегіональна академія управління персоналом звинувачує Міністерство освіти і науки , зокрема, міністра Станіслава Ніколаєнка в спробах безпідставно закрити вуз. Про це на прес-конференції повідомили керівники академії.

 

"Міністерство фактично намагається знищити МАУП як вуз. Це політичне замовлення", - зазначив ректор академії Микола Головатий.

За його словами, Міносвіти менш ніж за місяць провела 3 спеціальні перевірки вузу, у результаті чого було безпідставно прийняте рішення відмовити МАУП у видачі 4,655 тис. дипломів державного зразка для випускників 2005-2006 року.

Він додав, що ініціаторами перевірок виступали депутати Верховної Ради. При цьому про проведення перевірок керівництво вузу не було попереджено.

Крім цього, проектом рішення Державної аккредитаційної комісії Міносвіти (ДАК) було рекомендовано анулювати ліцензії 32 підрозділів МАУП, а керівництву конкуруючих вузів було доручене вирішити питання про продовження навчання студентів ліквідованих підрозділів.

МАУП вважає це грубим порушенням законодавства і норм ведення бізнесу, зазначаючи, що дії Ніколаєнка спрямовані на ліквідацію МАУП і перерозподіл ринку освітніх послуг на користь декількох недержавних вузів.

За оцінками академії, щорічний обсяг ринку освітніх послуг недержавних вузів складає більше 2 млрд гривень, державних вузів - 7 млрд.

За словами Головатого, академія виграла суд проти Міносвіти, який вимагав від МАУП перейменуватися в приватний вуз і змінити статутні документи, однак міністерство почало тиск на вуз, затримуючи ліцензування структурних підрозділів, проводячи численні перевірки, позбавляючи права присвоєння наукових звань і припиняючи видачу дипломів.

Він додав, що звернення до влади не дали позитивного результату і не виключається, що МАУП буде проводити страйки.

Колектив академії зажадав скасувати рішення ДАК про ліквідацію підрозділів і відмову видати дипломи, провести перевірку даного рішення органами прокуратури і Міністерства внутрішніх справ, а також притягти до відповідальності державних службовців.

Зазначимо, 27 вересня юрист Всеукраїнського єврейського конгресу Марія Швець повідомила Кореспондент.net наступне:

"Ми продовжуємо в судовому порядку доводити, що матеріали, які з завидною регулярністю з’являються на сторінках видань Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП), носять відверто ксенофобський характер. До речі, про небезпеку таких публікацій уже неодноразово заявляв Президент України і міністр закордонних справ Борис Тарасюк, але поки ніяких результатів ця боротьба не приносить. Усі звернення в Генпрокуратуру закінчуються визнанням наявності в цих статтях якоїсь тенденційності у висвітленні єврейського питання, але підстав для притягнення авторів публікацій до відповідальності за статтею 161ю, Карного кодексу України, суд не знаходить".

Тим часом, на офіційному сайті МАУП з’явилася інформація про те, про те, що 26 вересня ц.р.члени ДАК відмовили видати дипломи випускникам МАУП, які здали державні іспити, а також прийняли рішення про закриття близько 30 регіональних інститутів і коледжів Академії. Автор статті, розміщеної на сайті МАУП, називає цю подію винятково політичною акцією. Серед зацікавлених сторін фігурує Президент України і його "цілковито сіоністське оточення".

За даними МАУП, зараз у недержавних вузах вчиться більше 370 тис. студентів.

У МАУП навчається близько 57 тис. студентів, щорічно випускається близько 15 тис. фахівців.

За матеріалами Українські новини

 

02 жовтня 2006р.

До теми

Коментарі:

  1. Iren bruy 2007-06-04 / 15:24:00

    Добрый день,подскажите кто знает,как можно вернуть деньги,которые были перечисленны на перед.
    Спасибо, с ув.Ирина

  2. 2006-10-03 / 14:25:00

    Бізняк прикривають, нічим не іншої природи як ринок на Фединця, і тут і там гавкіт. А де дінуться??? Капусту із студентів вже знято, а дипломів не видано... Не по пацанськи...

  3. Кармен 2006-10-03 / 09:17:00

    Не знаю, як там з перерозподілом ринку освітніх послуг, а от рівень знань випускників МАУП явно бажав кращого. За винятком хіба що поодиноких студентів, які дійсно бажали здобути знання і опрацьовували навчальні матеріали, інші, грубо кажучи, купували дипломи, просто оплата за них була розстрочена на період навчання.