Ющенко закликає політиків продовжити переговори
Президент України Віктор Ющенко вважає переговорний процес про можливість створення коаліції ще не вичерпаним і закликає політичні сили повернутися до переговорів.
На цьому Ющенко наголосив сьогодні у заяві для преси.
"Я не вважаю вичерпаним переговорний процес", - зокрема сказав він, зазначивши, що звертається до Партії регіонів, "Нашої України", а також до представників СПУ і КПУ з тим, щоб вони звернули увагу на необхідність повернення "конструктивного діалогу".
В цьому контексті Ющенко закликав їх "завершити круглий стіл" і підписати "відповідну угоду".
Водночас Президент підкреслив, що ця угода повинна враховувати положення Універсалу національної єдності.
Наголосивши, що як Президент України, він переконаний в тому, що переговорні сторони все-таки мають шанс домовитися, Ющенко водночас зазначив, що у разі якщо цей процес не приведе до успіху, то він, як глава держави, буде співпрацювати і з парламентською більшістю, і з парламентською меншістю для того, щоб використовувати весь парламентський потенціал для розбудови української державності.
Президент зазначив, що отримав сьогодні фінальний текст проекту коаліційної угоди, яка була роздана політичним силам для прийняття рішення. Також, за його словами, сьогодні представники декількох політичних сил принесли йому свої варіанти політичних рішень стосовно прийнятності або неприйнятності проекту зазначеної угоди. Також, за словами Ющенка, він провів консультації з представниками різних політичних партій.
В цьому контексті він заявив: "перша аксіома, на яку я хотів би звернути увагу політичних сил, які беруть участь у політичному процесі, є те, що досягнення порозуміння і формування політики національної єдності, можливо, є альфою і омегою сьогоднішнього курсу".
"Нам треба звикати до того, що Україна повинна дихати двома легенями, розуміти, що формування узгодженої політики - це справа не є легка, і ніяка сторона не повинна перетягувати на себе у цьому питанні ковдру", - наголосив Президент.
За його словами, "всі повинні зрозуміти, що Україні як кисень потрібна політична стабільність", яка, наголосив Ющенко, дає державі можливості, тоді як політична нестабільність позбавляє державу її можливостей.
"Політики можуть слугувати нації, або навпаки бути в протиріччі процесів, які потрібні державі і нації. Мені хотілося б, щоб українські політики, влада, уряд перш за все, зробили це кращим чином і виконали свою функцію - були у фарватері консолідуючих національних процесів", - підкреслив глава держави.
Як повідомлялося раніше, "Наша Україна" проводить консультації з Президентом України Віктором Ющенком з приводу своєї подальшої позиції.
Нагадаємо, лідер фракції НУ Роман Безсмертний проінформував народних депутатів про останній раунд переговорів зі створення коаліції національної єдності. Він заявив, що "Наша Україна" переходить в опозицію до урядової коаліції і відкликає своїх міністрів. Також він висловив переконання, що "Наша Україна" буде конструктивною в опозиції.
Лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляє, що "Наша Україна" не зверталася до БЮТ із пропозицією почати переговори про співробітництво.
Голова Верховної Ради України Олександр Мороз вважає, що перехід "Нашої України" в опозицію не є підставою для припинення переговорів про створення коаліції і не бачить підстав для урядової кризи.
22 вересня, лідер Блоку свого імені Юлія Тимошенко, депутат Верховної Ради Йосип Вінський і депутат Галина Гармаш (обоє від фракції Соціалістичної партії) підписали декларацію про створення міжфракційного опозиційного об’єднання в Верховній Раді.
За матеріалами УНІАН
До цієї новини немає коментарів