Кабмін розкритикував рішення президента про бюджет-2007
Кабінет Міністрів України оцінює повернення закону про державний бюджет на 2007 р. до парламенту як дії, "направлені на політичну дестабілізацію в державі і спровоковані ілюзією можливого розпуску Верховної Ради України і призначення дострокових парламентських виборів".
Нагадаємо, 11 грудня президент Віктор Ющенко ветував Закон України "Про Державний бюджет України на 2007 рік".
Відповідно до частини другої ст.94 Конституції України президент повернув бюджет з своїми пропозиціями для повторного розгляду Верховною Радою.
Як повідомляє прес-служба уряду, в заяві Кабміну наголошується, що визначальним стрижнем бюджету-2007 стали "подальші кроки до посилення соціального захисту населення, стимулювання інноваційного розвитку економіки, поглибленню структурних реформ і на їх основі збільшенню вітчизняних і іноземних інвестицій, зменшенню фіскального навантаження на економіку. Народ України дістав можливість витратити на суспільні потреби додаткові 32 млрд грн, в порівнянні з бюджетом 2006 року".
Натомість, наголошується в заяві, "надію на введення в дію необхідного для забезпечення життєдіяльності країни Закону "Про Державний бюджет України на 2007 р." не виконалися. Вперше в новітній історії України 12 грудня 2006 р. президент України, без проведення консультацій з парламентом і урядом, підбурюваний політичними силами, мета яких, будь-якими засобами дестабілізувати економічну і, як наслідок, політичну ситуацію в державі, спровокувати соціальний конфлікт – повернув Закон "Про Державний бюджет України на 2007 р." у Верховну Раду України".
Далі в заяві уряду мовитися, що "пропозиції президента України до Закону "Про Державний бюджет України на 2007 р." не грунтуються на реальних економічних розрахунках і порушують вимоги ст.95 Конституції України щодо його збалансованості. Ціна цих популістських пропозицій – понад 10 млрд грн, не забезпечених доходами бюджетних асигнувань.
Уряд Януковича констатує, що така безвідповідальна політика збільшення витрат без визначення відновних джерел фінансування вже проводилася в 2005 р. і привела до зростання інфляційних процесів і, як наслідок, до істотного уповільнення економічного розвитку України. Таким чином, руйнується інноваційно-інвестиційна модель розвитку економіки, спланована в бюджеті, і стимулюється система споживчої ідеології.
Кабінет міністрів заявляє, що прикладе всі можливі зусилля в рамках Конституції і законів України ради забезпечення стабільного розвитку Української держави і захисту інтересів українського народу.
У свою чергу, прем’єр Віктор Янукович заявив, на засіданні Кабміну, що пропозиції президента не більше ніж популізм.
Зокрема, президент запропонував парламенту і уряду допрацювати питання що стосуються розрахунків прожиткового мінімуму, і ряду соціальних програм, які, на думку президента, не є бездоганними.
Друга позиція, на яку глава держави звернув увагу, стосується розрахунку мінімального розміру заробітної плати.
Також Віктор Ющенко запропонував Кабміну і Верховній Раді внести зміни в п.51 ст.71 Закону про бюджет України на 2007 р. – цим пунктом зупиняється дія закону України про податок на додану вартість щодо надання податкового векселя при ввезенні газу на митну територію України. Це положення стосується газопостачальних компаній. На переконання президента, положення закону обумовлене високою ліквідністю постачальників такого товару, існуванням можливості не платити податок "живими" грошима. Проте чомусь така ж норма не передбачена для групи постачальників з високою ліквідністю, які поставляють на українську митну територію нафту. Тому Віктор Ющенко відзначив, що в 2006 р. ці постачальники платять ПДВ грошовими коштами і формують таким чином більше 4 млрд надходжень до Державного бюджету. Враховуючи цю практику, президент запропонував зберегти її і на 2007 р. щодо цієї категорії постачальників нафти і нафтопродуктів.
Коментуючи президентські зауваження, глава уряду підкреслив, що подібні пропозиції президент зробив при ухваленні бюджету на 2005 р., тому й "бюджет перенавантажували, коли непрямі податки перевищили всі межі". Через це, пояснив Віктор Янукович, "2006 р. і був таким горбатим", оскільки уряд вимушений був долати наслідки ухвалення популістських рішень.
На завершення, прем’єр висловив надію, що наступного тижня відбудеться зустріч уряду з президентом Віктором Ющенком, і "вдасться порозумітися".
До цієї новини немає коментарів