Хто розпочне подавати звітність в електронному вигляді, той зразу переконається в її перевагах

Активна робота податкових органів по впровадженню податкової звітності в електронному вигляді викликало у платників податків ряд запитань, на які попросили відповісти головного державного податкового інспектора відділу інформатизації процесів оподаткування Павла Штейфана.

 

- Наскільки при переході на податкову звітність буде збережено конфіденційність підприємницької інформації?

Відповідно до критеріїв нормативних документів технічної захищеності інформації в комп’ютерних системах від несанкціонованого доступу, використання шифрування повідомлень та накладання електронного цифрового підпису є достатніми для забезпечення конфіденційності підприємницької інформації. Тому потреби додатково фізично захищеному каналі не існує. До того ж, вводити в електронну базу реєстри та забезпечувати формування електронної бази податкової звітності будуть працівники державної податкової служби районного рівня, які і нестимуть персональну відповідальність за збереження наданої платником податків інформації.

- В чому переваги електронної звітності?

- Наприклад, процедура проведення перевірок по відшкодуванню ПДВ вимагає чимало часу на дослідження ланцюгів постачальників продукції, адже податківцям потрібно встановити, наскільки обгрунтовано сформовано податковий кредит. Нерідко це призводить до порушення строків, які встановлені законодавством, щодо відшкодування податку на додану вартість та не виправданого втручання в діяльність платника. Автоматизована система дозволить проводити перевірку дистанційно, не турбуючи їх з цього приводу. . Та й робитимуться такі перевірки короткі терміни.

Завдяки впровадженню звітності в електронному вигляді можна ефективно засіб руйнувати схем ухилення від сплати податків у повному обсязі, виявлення так звані віртуальні заявки на відшкодування податку на додану вартість. До того ж, поінформованість платників про наявність у податківців таких систем стримуватиме платників від спокуси декларувати віртуальне ПДВ або приховувати податкові зобов’язання.

- Чи потрібно буде разом з податковою декларацією подавати копії записів у Реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді.

- Звичайно, система здачі податкової звітності в електронному вигляді буде розвиватися. Зараз спеціалісти зійшлися на тому, що для початку було б доцільним, якби платник разом з поданням податкової звітності в електронному вигляді надавав розшифровки податкового кредиту та податкових зобов’язань в розрізі контрагентів. Над програмним забезпеченням для автоматизованої звірки податкових накладних фахівці працюють.

- Яка процедура впровадження податкової звітності в електронному вигляді ?

- Починати потрібно з укладання договору з податковою інспекцією. Необхідно там отримати програмне забезпечення для накладання електронно-цифрового підпису та шифрування. Подавати звітність платники можуть на магнітних носіях ---дискеті, диску, флеш-карті або мережею Інтернет.

- Де можна отримати більш конкретні роз’яснення щодо умов переходу на звітність в електронному вигляді?

- Конкретну інформацію про умови підключення до системи електронної звітності платники податків можуть отримати із інструкції, що є в договорі, та посібника, який підготовлений спеціалістами ДПА у Закарпатській області. Його безкоштовно можна отримати у податкових інспекціях області. Крім того на вебсайті ДПА у Закарпатській області www.dpa.uzhgorod.ua та на сайті ДПА України www.sta.gov.ua створено банер, на якому розміщені всі нормативні документи та відповіді на запитання платників з цього питання.

- По-перше, чи обов’язковим для підприємців є впровадження податкової звітності в електронному вигляді?

- Хто розпочне подавати звітність в електронному вигляді, той зразу переконається в її перевагах. Бо така система звітування буде економити їхній час, зменшувати паперовий документообіг між ними та податковою інспекцією, скорочувати накладні витрати. Однак впроваджувати чи не впроваджувати звітність в електронному вигляді перш за все залежить від бажання і можливостей конкретного підприємства чи підприємця. Звітність у паперовому вигляді не відмінена.

ДПА у Закарпатській області

 

27 грудня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів