Як записати види дияльності у Свідоцтві платника єдиного продатку?

Консультує ДПА в Закарпатській області

 

ЛИСТ ДПА України від 28.11.2006 № 13411/6/17-0416

Про надання роз’яснення

Згідно з Указом Президента України від 03.07.98 № 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" в редакції Указу Президента України від 28.06.99 № 746/99 (стаття 2) фізична особа - платник єдиного податку сплачує єдиний податок у розмірі, який встановлюється місцевими радами за місцем державної реєстрації цього платника залежно від виду діяльності в межах від 20 до 200 грн. на місяць (з використанням найманої праці, включаючи членів його сім’ї - розмір єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну найману особу), і розмір єдиного податку не залежить від результатів підприємницької діяльності, тобто від розміру чистого доходу при умові, що обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) не перевищує 500 тис. грн. на календарний рік.

Зазначеним Указом встановлено, що у разі коли фізична особа - суб’єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких встановлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок за більшою ставкою за цими видами діяльності, встановленою місцевою радою за місцем її державної реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності. Фізична особа - суб’єкт підприємницької діяльності, яка працює за спрощеною системою оподаткування, може здійснювати лише ті види діяльності, які зазначені в одержаному нею Свідоцтві і за які, відповідно, сплачено єдиний податок.

Види діяльності, за якими може здійснюватись діяльність суб’єктів малого підприємництва, встановлюються місцевими радами відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД).

Свідоцтво про сплату єдиного податку видається за встановленою формою, яка затверджена наказом Державної податкової адміністрації України від 29.10.99 р. № 599 "Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі".

Бланк Свідоцтва заповнюється уповноваженою на те посадовою особою органу державної податкової служби, підписується керівником або його заступником і засвідчується печаткою. Орган державної податкової служби, що видає Свідоцтво, реєструє його у журналі обліку видачі Свідоцтв, де вказується прізвище, ім’я та по батькові платника єдиного податку, номер та серія Свідоцтва, дата його видачі, терміни дії, дата його повернення.

Одночасно повідомляємо, що у разі коли підприємець бажає здійснювати кілька видів діяльності, а записати їх повний перелік у відповідній графі Свідоцтва не вистачає місця, то допускається, щоб такий запис здійснювався посадовою особою державної податкової служби на зворотній стороні Свідоцтва із скріпленням цього запису печаткою та підписом керівника податкового органу, що видає Свідоцтво.

Заступник Голови С.І.Лекарь

 

05 січня 2007р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів