Ціни на житло в Ужгороді зросли
Дах над головою — не розкіш, а перша необхідність, однак з огляду на ринкові ціни для значної частини ужгородців власне житло залишається малодосяжною розкішшю.
За словами співвласниці ріелторської фірми "Фортеця" Софії Шовкун, ціни на ринку нерухомості не тільки не впали й не припинили підвищення, а навпаки — зросли від весни на 10 %. Ріелтори переконані: ціни на житло в Ужгороді найближчим часом нижчими не стануть.
Якщо порівнювати ринок нерухомості невеликого обласного центру і столиці, то очевидно, що масштаби і можливості його кардинально різні. Інтенсивне будівництво житла в Києві широко ведеться у мікрорайонах на місці старих забудов, ближче до центру зводяться 25-поверхівки, у яких метр житла вартує до 20 тис. доларів. Окрім того, що у нас небагато територій під новобудови, слід пам’ятати і про розташування Ужгорода, який знаходиться у сейсмозоні: хмарочоси не для нас. Отримати дозволи під будівництво нових ужгородських "висоток", 9- та 16-поверхівки в Новому районі, кажуть, було непросто.
Фірми-будівельники отримують дозволи на зведення в Ужгороді п’ятиповерхівок. Орієнтовна ціна за квадратний метр у такому будинку зі склопакетами й автономним опаленням (але без сантехніки, керамічної плитки й підлоги) становить 750—1100 доларів США. При цьому ціни, визначені у процесі будівництва, стрімко зростають щойно будівництво завершується. Найбільшим попитом в ужгородців, як і раніше, користуються 1—2-кімнатні квартири. Вони розкуповуються за схемою: 30 відсотків вартості виплачується відразу і решта, 70 відсотків, протягом року. Наразі такі новобудови зводяться на вул. Тельмана, І. Франка, в Оноківцях, Минаї тощо.
За словами Софії Шовкун, наприкінці року розкуповується практично все, представлене на ринку нерухомості, попит на житло зростає, а ось пропозицій меншає. Особливою симпатією в покупців користуються цегляні багатоповерхівки нового планування, збудовані у 70-ті роки. Наприклад, по вул. Минайській (де перший будинок звели у 1978 р.), вул. 8 Березня, Грушевського, Можайського. За прогнозами, наступного місяця попит на квартири на ринку нерухомості зросте ще більше. Стабільними залишаються як пропозиції з продажу недобудов, земельних ділянок, так і попит на них. Вартість земельних ділянок під індивідуальне будівництво порівняно з минулим роком зросла удвічі-втричі. У "Фортеці" називають такі ціни на землю: сотка (без комунікацій) у р-нах вул. Кошицької, БАМу, міської клінічної лікарні 5—8 тис. доларів та 3—8 тис. доларів у Доманинцях, Сторожниці, Червениці.
Безпосередньо про ціни на житло. На середину листопада 1-кімнатна "хрущовка" коштує 30—35 тис. доларів, словацька МЖК— 32—35 тис. доларів, однокімнатну "панельку" пропонують за 31—36 тис. доларів, у цегельному домі — за 35—45 тис. доларів, а квартира в новобудові обійдеться в 46—50 тис. доларів. Двокімнатну недоглянуту "хрущовку" можна придбати щонайменше за 38 тис. доларів, у хорошому стані — до 47 тис. доларів, двокімнатну словацьку МЖК пропонують за ціною 39—47 тис. доларів, "панельку" — 43—55 тис. доларів, у цегляному будинку нового планування — 53—70 тис. доларів, у новобудові — 60—80 тис. доларів. Звичайно, рівень ціни насамперед залежить від стану квартири, поверху. Трикімнатна квартира-"хрущовка" на сьогодні коштує в Ужгороді 50—60 тис. доларів, у панельній висотці — від 53 тис. доларів до 68 тис. доларів. Така ж "словацька панель", а також у цегляному будинку — 65 — 80 тис. доларів, квартира у будинку нового планування може коштувати 100 тис. доларів, до 120 тис. доларів — у новобудові. Трикімнатні квартири традиційно менш "привабливі" для потенційного покупця. Маючи відповідні ресурси, можна придбати недобудову за ціною від 120 тис. до 300 тис. доларів, а готовий будинок — виклавши до 400 тис. доларів.
Людмила Сушко, РІО
До цієї новини немає коментарів