Попереджати, а не штрафувати
За 11 місяців поточного року відділом аудиту юридичних осіб Державної податкової інспекції у Тячівському районі проведено 55 планових перевірок юридичних осіб, передбачених планом-графіком проведення перевірок.
Разом з цим проведено 27 позапланових перевірок: за заявою платників, за ініціативою податкової інспекції при наявності на це законних підстав. За наслідками проведених перевірок виявлені значні порушення у правильності визначення сум податків, що підлягали перерахуванню до бюджету чи в обчисленні сум податку на додану вартість, який платниками заявлених до відшкодування з бюджету. Донарахована сума платежів та фінансових санкцій склала 1145,4тис.грн., з яких до бюджету вже надійшло 922,3 тис. грн.
Основними порушеннями, які допускають підприємства, є не включення до складу валових доходів чи податкових зобов"язань з податку на додану вартість в повному обсязі вартості відантажених товарів чи отриманої попередньої оплати від покупців за правилом "першої події". При формуванні валових витрат підприємствами включаються витрати, які не підтверджені відповідними прибутковими чи платіжними документами або витрат, не пов"язаних з господарською діяльністю платника податку на прибуток. Допускаються і порушення у визначенні амортизаційних відрахувань – за рахунок неправильного визначення балансової вартості основних фондів на початок відповідного звітного періоду.
При визначенні сум податку на додану вартість, яка заявлена до відшкодування, порушення допускаються за рахунок включення до складу податкового кредиту сум податку, не підтверджених податковими накладними, та включення сум, не оплачених покупцями у попередньому звітному періоді. За 11 місяців відділом аудиту упереджено незаконне відшкодування з бюджету податку на додану вартість в сумі 769.0 тис. грн., а це близько 30 відсотків від загальної суми ПДВ за деклараціями, що перевірялись.
Питанню відшкодуванню з бюджету податку на додану вартість, заявлених підприємствами до відшкодування, податковою службою приділяється особлива увага, так як це кошти бюджету і підприємствами використовуються різні незаконні схеми. У зв"язку з цим проводяться зустрічні перевірки на підтвердження факту отримання товарів (оплати) у покупців, наявність відповідних контрагентів на обліку у відповідних податкових органах, подання звітності по ПДВ, проведення зустрічних перевірок по ланцюгу до виробника товару (продукції, послуг).
Звичайно, метою податкових органів не є проведення перевірок та накладення фінансових санкцій, але певний відсоток ризикованих платників завжди буде. На даному етапі модернізації податкової служби здійснюється широкомасштабна робота по добровільному залученню до оподаткування платників податків, зростанню рівня добровільної сплати, виділення із загальної кількості сумлінних платників податків. В кінцевому результаті основна робота податкових органів має стати робота з попередження можливих порушень платниками податків.
За матеріалами
ДПІ у Тячівському районі
До цієї новини немає коментарів