Про факти брутальної поведінки водіїв "маршруток"

Із 320 міських "маршруток" влада планує "відсіяти" близько 80

 

Щорічно ДАІ з міською радою проводять технічний огляд машин, якими здійснюються пасажирські перевезення в Ужгороді. На сьогодні їх 320. Мета — визначити мікроавтобуси, автобуси, які відповідають вимогам безпеки та комфорту, а відтак продовжити їм дію дозволів на роботу на пасажирських маршрутах наступного року, а також відсіяти технічно і морально застарілий транспорт, окреслити проблемні питання, перспективу покращення роботи міського пасажирського транспорту, заміни на автобуси з іншими параметрами тощо.

Василь Філіп, начальник сектора автомобільно-технічної інспекції обласного управління ДАІ, повідомив, що на сьогодні автобуси "Газель", які експлуатуються понад чотири роки і прийшли на заміну старим автобусам "рафикам" та іншим, які були до 2001 року, вже практично вичерпують свій ресурс, насамперед їхній стан не відповідає вимогам комфортності пасажирів, тому вони потребують заміни. За попередніми прогнозами, заміни потребують близько 80 таких машин, а підприємцям, які бажають продовжувати роботу на пасажирських маршрутах, рекомендуватимуть заміну таких автобусів. Кожен третій автомобіль під час десятиденного огляду діставав зауваження і рекомендації. В основному це стосувалося несправності виходів із "маршрутки", дверцят, у багатьох машинах встановлені додаткові сидіння, не придатні для здійснення пасажирських перевезень. Підприємцям-перевізникам рекомендували усунути недоліки, привести машини у відповідність зі стандартами, після чого вони повторно проходитимуть техогляд. Серед 200 автобусів, перевірених станом на 25 грудня, за словами п. Філіпа, до 30 більше не зможуть вийти на маршрут. З підприємцями-перевізниками, які не усунуть недоліки, не забезпечать вимоги безпеки та комфорту й не пройдуть техогляд удруге або відмовляться замінювати свої транспортні засоби, договори на пасажирські перевезення буде розірвано.

"У грудні 2005 року було проведено конкурс перевізників на ужгородські міські маршрути терміном на п’ять років. У м. Сімферополі, наприклад, є пасажирські маршрути, на які проводиться щорічний конкурс. Якби такі конкурси відбувалися в нас хоча б кожні два роки, ми змогли б замінити наявні автобуси на новіші, надійніші та комфортніші, — запевнив начальник відділу промисловості, транспорту, зв’язку Ужгородської міської ради Володимир Талісман. — Техогляд, що наразі триває, покликаний дати оцінку не тільки технічного стану, а й належного зовнішнього вигляду, готовності авто до зими, адже ні для кого не є секретом, що на міських маршрутах маємо автомобілі, не придатні для пасажирських перевезень. Такі машини будемо постійно вилучати через проходження таких ось оглядів, перевірок на маршрутах, відповідні подання від ДАІ тощо".

Володимир Талісман також запевнив, що на транспортних маршрутах в Ужгороді жоден нелегальний перевізник не працює. Міська влада разом з ДАІ обіцяють, що наступного року ужгородці забудуть про "маршрутки", де випадають і скриплять двері, "забиті" й "засмальцьовані" сидіння. В ДАІ запевнили, що за вихід на маршрут без виданого міською владою дозволу накладатиметься штраф на суму 1 700 гривень, але малоймовірно, що хтось з перевізників чинитиме таке. Про факти брутальної поведінки водіїв "маршруток" та інші зауваження мешканці міста можуть повідомляти до відділу промисловості, транспорту та зв’язку Ужгородської міської ради.

 

29 грудня 2007р.

До теми

Коментарі:

  1. 2007-12-29 / 11:11:00

    Знов комусь у міський владі потрібно пролобіювати чиісь інтереси.