Кількість перевірок зменшується

а їх результативність підвищується

 

Протягом 2007 року робота підрозділів аудиту юридичних осіб ДПА у Закарпатській області спрямована на зменшення загальної кількості планових перевірок, особливо малого бізнесу. До планових перевірок першочергово включаються суб"єкти господарювання, які декларують збитки або сплачують незначні суми податку на прибуток, так звані підприємства-"мінімізатори", та підприємства, які заявляють значні суми ПДВ до відшкодування.

Особлива увага приділяється відбору платників до перевірки: проводиться аналітична робота з використанням баз даних, інформації від податкової міліції та інших джерел. Завдяки покращенню планування та відбору платників до перевірок протягом 2007 року всі включені до плану-графіка перевірки результативні.

Під час перевірок ревізорами виявляються як помилки, які трапляються у кожній роботі, так і схеми мінімізації чи навіть ухилення від сплати податків.

Так, однією з поширених схем мінімізації є надання послуг по переробці давальницької сировини замовників-нерезидентів, які є пов"язаними особами з українськими підприємствами, за цінами нижчими за собівартість таких послуг. За таких умов українське підприємство є або збитковим, або сплачує незначні суми податку на прибуток, водночас декларує податок на додану вартість до відшкодування. В цьому випадку контролюючому органу доводиться визначати звичайну ціну таких послуг і відповідно збільшувати об”єкт оподаткування податком на прибуток підприємств.

Досить поширеною є схема мінімізації сплати податків шляхом віднесення до складу валових витрат платником податку на прибуток витрат по безтоварних операціях (маркетингові, консалтингові, інформаційні, рекламні послуги, тощо), отриманих від приватних підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, на підставі формально укладених угод та актів виконаних робіт (послуг). В багатьох випадках підприємства не можуть обґрунтувати та підтвердити зв"язок таких витрат зі своєю господарською діяльністю.

Ще одним із способів мінімізації податкових зобов"язань є використання отриманих позичкових коштів під процент (кредитів) не за цільовим призначенням, тобто отримані підприємством кошти для здійснення господарської діяльності надаються фізичним та юридичним особам у вигляді безвідсоткових позик з відповідним віднесенням відсотків по кредитах до валових витрат, що в свою чергу впливає на зменшення оподатковуваного прибутку.

За результатами перевірок ризикових та великих платників, які при значних обсягах валових доходів сплачують незначні суми податків, використовуючи при цьому схеми їх мінімізації, протягом 11 місяців 2007 року донараховано податкових зобов"язань 1,9 млн.грн., які надійшли до бюджету, та зменшено збитки на 20,4 млн.грн.

Ще одним важливим напрямком роботи підрозділів аудиту юридичних осіб є проведення позапланових перевірок щодо підтвердження відшкодування сум податку на додану вартість, особливо з огляду на постійне зростання сум таких заявок. Впродовж 2007 року попереджено безпідставне відшкодування ПДВ з бюджету на суму 26 млн. грн. Найпоширенішими порушеннями, які виявляються при проведенні таких перевірок, є заявлення підприємствами до бюджетного відшкодування сум ПДВ при відсутності оплати постачальнику грошових коштів за отримані товари (роботи, послуги) в попередньому звітному періоді.

Підрозділи податкового аудиту активно співпрацюють з податковою міліцією як під час планування перевірок, так і під час їх проведення. Результатом співпраці з податковою міліцією є викриття схем ухилення від сплати податків та як наслідок 18 порушених кримінальних справ з сумою заподіяних збитків державі 12,0млн.грн.

Всього за результатами роботи підрозділів податкового аудиту області протягом 11 місяців 2007 року державний бюджет додатково поповнився на суму 15,7 млн. грн.

ДПА в Закарпатській області

 

30 грудня 2007р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів