На Закарпатті - середній за потужністю весняний паводок

В річках підвищується рівень води

 

Протягом 22-24 лютого в гірських районах зберігається небезпека сходження лавин та підвищення рівнів води на річках області, застерігають у Головному управлінні МНС в Закарпатській області.
Внаслідок потепління, що призвело до різкого танення снігу та випадання великої кількості опадів у вигляді дощу, в гірських районах утворився селевий винос. На автодорозі місцевого значення Великий Бичків – Водиця роботи по очищенню дорожнього полотна завершені і проїзд забезпечено. Схожих випадків в інших місцях не зафіксовано.
На річках області проходить льодохід, під час якого затори льоду на перешкодах, призводили до швидкоплинного підйому рівнів води, що і сформувало середній за потужністю весняний паводок. Ситуація контролюється спільними аварійними підрозділами сільських рад, водного господарства та МНС.
Питання захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь від паводків є одним із найважливіших пріоритетів діяльності обласної влади. Нещодавно у Тячеві в рамках проекту, фінансованого Євросоюзом, запрацював інформаційний протипаводковий центр, де фахівці в режимі он-лайн відстежують стан річок. Дані надходять і від угорських колег.
Міжнародний проект захисту від паводків почали запроваджувати ще десять років тому. За цей час на річках Закарпаття встановили 43 автоматизовані станції стеження за станом річок. Якщо раніше на спеціально визначених постах за рівнем води та її температурою стежили люди, то тепер збір інформації повністю автоматизований.
База містить не тільки інформацію про стан річок, а й супутникові знімки території та метеорологічні дані. Це дозволяє з високою точність не тільки спрогнозувати, а й змоделювати можливі паводки. А отже і вчасно попередити людей про загрозу.


Управління інформації та зв’язків
із громадськістю облдержадміністрації

 

22 лютого 2010р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів