Безвізовий в’їзд ще не означає "взяв паспорт і поїхав"
Про деякі складнощі у проходженні безвізових і візових кордонів.
Збираючись до безвізових для українців країн, поцікавтесь в консульстві чи туристичному представництві країни що, окрім паспорта, потрібно мати з собою. Тому що навіть безвізові країни можуть вимагати при в’їзді певних документів. Паспорт, страховку і ваучер тур фірми, яка продала вам тур або підтвердження бронювання готелю (якщо ви бронювали самостійно) треба мати при собі завжди. Якщо ви їдете в гості, потрібно мати з собою копію паспорта особи, яка вас запрошує. Також, коли ви летите літаком, у вас має бути зворотній квиток.
Якщо у вашому паспорті багато віз, в тому числі – шенгенських, про додаткові документи у вас можуть і не запитати. Однак, якщо у паспорті віз немає, їх мало, або ж мета вашої поїздки викличе питання у прикордонних служб – знадобляться решта документів. Скажімо, вирушаючи до Ізраїлю, краще мати при собі повний комплект.
Цікаво, що є деякі зміни і у проходженні кордонів з нашими шенгенськими сусідами. На кордонах з Угорщиною, Словаччиною, Польщею збираються величезні черги машин. І справа аж ніяк не у збільшенні турпотоків. Так, нещодавно, кореспонденти МАНДРІВ перетинаючи кордон зі Словаччиною, простояли там 6 годин і мали достатньо часу, аби поспостерігати за роботою прикордонників та митників. Склалося враження, що вони отримали рознарядку працювати якомога повільніше, побільше ходити на перекур, каву та просто спілкуватися між собою, ігноруючи чергу.
Інший кордон – угорський – теж неприємно вразив. Якщо раніше (уже в "шенгенський"період Угорщини) там просто питали, куди ми їдемо і побіжно глянувши в багажник, відпускали, то тепер все інакше. Вже кілька місяців угорці на кордоні вимагають підтвердження бронювання готелю. Ми поцікавилися в консульстві Угорщини, чия це вимога, нам відповіли, що консульство до цього не має жодного стосунку. Перетинаючи кордон в Берегові, ми запитали в угорського прикордонника, згідно з якими вимогами ми повинні щоразу показувати бронювання готелю, маючи шенгенські мультивізи в паспортах. "Єто нада, нада" прожебонів прикордонник ламаною російською і швиденько втік.
Почали також шманати сумки, перевертаючи абсолютно увесь багаж. Особливо образливо туристам, які на власних машинах, їдуть в хороші готелі, везучи гроші в Угорщину і не везучи жодних недозволених речей. При цьому на кордоні повно вщент набитих людьми драндулетів з прикордонних сіл, які щодня, чи раз на кілька днів возять до Угорщини цигарки, алкоголь, бензин…
Ставлення теж не дуже – коли ми проходили кордон, митник непривітно і нахабно кричав на всіх одне єдине слово "Гоу!" і вимахував тією штукою, якою він перевіряє машину на наявність недозволеного.
І ще один цікавий момент – якщо ви маєте в паспорті польську мультивізу, вас на угорському кордоні можуть протримати кілька годин. А якщо у вас при цьому немає ваучера на угорський готель – можуть і не пустити. Якщо ж є – будуть дзвонити в готель, перевіряти, чи не хочете ви часом їх надурити і поїхати кудись в інше місце через Угорщину.
Така ситуація на кордонах з зазначеними країнами – тільки тому, що вони межують з Україною. Якщо ви, скажімо, в’їжджаєте до Угорщини зі сторони Хорватії – перевірка машини і чотирьох пасажирів займає від сили 10-15 хвилин.
Антоніна ЛЕСИЧ, Мандри
До цієї новини немає коментарів