Для абітурієнтів із тимчасово окупованих та прифронтових територій діє спрощений механізм прийому на навчання до вишів - ОВА

Обирай майбутнє вдома! Для абітурієнтів із ТОТ України паралельно зі вступом на загальних умовах діє спрощений механізм прийому на навчання до університетів та коледжів.
Він передбачає безпечний і безоплатний вступ до обраного закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.
За квотою-2 на молодих людей чекає:
вступ на бюджет за окремою процедурою – сертифікат ЗНО або НМТ не є обов?язкові, а також можливість подати заяву онлайн;
спрощене підтвердження документів;
гарантована конфіденційність і підтримка на всіх етапах вступу;
безоплатне проживання в гуртожитку та інші переваги.
Спрощені умови вступу для молоді з ТОТ і прифронтових регіонів розроблені в межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA, відзначила на брифінгу директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної військової адміністрації Мар’яна Марусинець.
«Особливі умови прийому на навчання – це гарна можливість для молоді, яка попри всі виклики прагне навчатися, здобувати омріяний фах і будувати своє майбутнє в рідній країні. Сьогодні наші освітні заклади готові приймати та підтримувати вступників із територій, що перебувають під тимчасовою окупацією або де тривають активні бойові дії», – підкреслила Мар’яна Марусинець.
Вступникам із ТОТ і прифронтових районів насамперед необхідно обрати університет чи коледж, де працюють освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». На Закарпатті такі осередки діють при Ужгородському національному університеті.
З 1 червня до 30 вересня вступникам тут надають консультації та допомогу в оформленні необхідних документів державного зразка – паспорта громадянина України, довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, атестата про здобуття повної загальної середньої освіти.
Через освітній центр вступники можуть подати до 5 заяв до одного закладу вищої освіти, наголосив заступник відповідального секретаря приймальної комісії УжНУ Ярослав Смужаниця.
Він відзначив, що за квотою-2 на вступ за результатами співбесіди (та творчого конкурсу, якщо це творчий напрям) замість результатів НМТ можуть претендувати :
вступники, місце проживання яких задекларовано (зареєстровано) на тимчасово окупованих територіях або в населених пунктах, віднесених до територій активних бойових дій (територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси) станом на будь-яку дату в період з 1 червня по 30 вересня року вступу;
вступники, місце проживання яких задекларовано (зареєстровано) на територіях, тимчасова окупація яких завершилась після 1 січня року вступу, і які перебувають на ній або здійснили внутрішнє переміщення з неї в календарний рік вступу.
Для осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої території до 2025 року, діє пільга: вони можуть бути переведені на вакантні бюджетні місця.
Якщо вступник не має українського атестата, в закладі загальної середньої освіти, уповноваженому Освітнім центром («Крим-Україна» чи «Донбас-Україна»), він має скласти випробування з української мови та історії України, а в ЗВО – пройти співбесіду з математики та дисципліни за вибором. Якщо український атестат є, тоді абітурієнт складає лише 2 іспити в університеті.
Ярослав Смужаниця додав, що вступники з ТОТ можуть звертатися щодо прийому й поза межами вступної кампанії до 30 вересня. У такому разі для них окремо створюється конкурсна пропозиція.
Докладна інформація щодо безпечного виїзду з тимчасово окупованих територій, умов вступу до закладів вищої освіти України та контактні для зв’язку розміщена за посиланням http://bit.ly/3TxdUeh.
Покрокова інструкція для вступників з ТОТ та інформація про університети доступні на порталі Abitly.org http://bit.ly/46umyBS.
Спікери також нагадали дедлайни вступної кампанії-2025 та розповіли про спеціально розроблений для абітурієнтів і батьків покроковий гід
До теми
- 5 громад Закарпаття отримають кошти для створення сучасного освітнього простору у навчальних закладах
- Музична освіта оновлюється: українські мистецькі школи отримають понад 30 тисяч нових навчальних видань
- МОН затвердило особливості дистанційного навчання: що зміниться?
- Денні табори відпочинку для дітей та підлітків працюють у 7 закладах освіти в Ужгороді
- 7 закладів фахової передвищої освіти та 7 закладів вищої освіти працюють на Закарпатті
- "Навчання без бар’єрів: понад 100 діток з порушеннями слуху здобувають освіту в унікальній школі Ужгорода"
- Закарпаття формує мережу зі 107 академічних ліцеїв
- Реформа старшої школи: що чекає на закарпатських учнів із 1 вересня?
- 15 млн 703 тис. грн державних коштів — для розвитку професійної освіти Закарпатської області
- Уже 34 закарпатські школи долучилися до проєкту «Мрія»
- Інформація про нібито обов’язкове скорочення літніх канікул у 2025 - ФЕЙК!
- 22,7 млн грн для створення сучасного освітнього простору у старшій школі: Закарпаття отримало субвенцію з держбюджету
- Реформа старшої школи: які предмети й курси будуть обов’язковими?
- Закарпатців запрошують вступати до Національного університету оборони України
- Закарпаття працює над облаштуванням освітніх осередків для викладання навчального предмета «Захист України» за оновленою програмою
- В Ужгороді відбулася регіональна освітня студія «Академічні ліцеї в системі профільної освіти»
- Закарпатська ОВА, керівники 6 профтехучилищ та 9 підприємств підписали меморандуми про співпрацю
- Закарпаття – у трійці лідерів за кількістю поданих заявок на реконструкцію шкільних харчоблоків
- Закарпаття - серед лідерів за кількістю проведених інституційних аудитів у школах
- Закарпатські педагоги отримуватимуть доплати до кінця дії воєнного стану
До цієї новини немає коментарів