Між Україною та угорщиною почалася холодна війна?

Угорці незадоволені тим, що закарпатська влада відмовляється створювати їм район

 

Атмосфера “холодної війни” – так охарактеризував Міклош Ковач, керівник ТУКЗ-КМКС загальний клімат на українсько-угорській спільній міжурядовії комісії з питань нацменшин, що відбулася на початку минулого тижня у Будапешті. У дійсно важливих для закарпатських угорців питаннях спільні позиції не були знайдені.

Як відомо, в понеділок комітет зібрався вперше після 2008 року. Події розвивалися несподівано, оскільки у вівторок вранці представники комісії встали з-за столу переговорів без підписання Протоколу. Як відомо, такого ще не траплялося за близько 15 років існування комісії.

У своєму повідомленні для угорської інформаційної агенції MTI угорська сторона назвала позитивним той факт, що у питаннях, більшість яких стосується освіти і культури, сторони змогли домовитися. Також, з метою вирішення питань, що залишилися відкритими, і розробки варіантів для подальшого розвитку, найближчим часом сторони знову проведуть зустріч.

З-поміж невирішених питань представники Угорщини підкреслили важливість створення виборчих округів з угорською більшістю на час парламентських виборів у 2012 році, а також консультації щодо створення Притисянського району. Українська сторона – усупереч попереднього рішення угорського уряду – наполягала, щоб UMDSZ (інше угорське товариство на Закарпатті – ред.) також могла давати рекомендації для шенгенської візи. Як відомо, угорський уряд забрав від UMDSZ це право через зловживання стосовно видачі угорських посвідчень, нагадує MTI.

- Після трьохрічної перерви діяльності Комітету в характері його роботи нічого не змінилося, – розповів керівник КМКС Міклош Ковач після засідання. – Усупереч попереднім домовленостям, засідання пройшло так, як зазвичай проходять подібні засідання: угорська сторона боролася за те, щоб до протоколу змішаної комісії потрапили також і позитивні моменти для закарпатських угорців, але українська сторона всіма силами протистояла цим зусиллям. Таким чином, атмосфера переговорів була такою, як за часів радянсько-американської дипломатичної битви під час “холодної війни”. Однак, якщо раніше сторонам хоча б про щось вдавалося домовитися – принаймні, щоб повторити прийняті на попередньому засіданні рекомендації протоколу, то тепер навіть цього не сталося, – зауважив Міклош Ковач.

“Голос Карпат”

 

24 січня 2012р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів