В Осої на Іршавщині пройшли... козацькі змагання!

В Осої вже вдруге на базі центрального табору туристичного активу учнів України проходить ІІІ Всеукраїнський етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") "Карпатська Січ: Джура-2012" й тому детальніше про організацію дійства ми дізнавалися у заступника директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, керівника Головного штабу гри "Сокіл"("Джура") Дмитра Омельченка.

 

- Розкажіть, будь ласка, як виникла ідея по проведенню такої гри?
- Виникла вона ще у 2003 році серед вчених Національної академії наук спільно з позашкільними закладами туристського краєзнавчого напряму. Тоді гра, нажаль, функціонувала не офіційно, а у 2009 році вона проходить вже на Всеукраїнському рівні. - Що є найбільш захоплюючим для учасників змагань?
- Програмою проведення ІІІ етапу передбачено цікаві види змагань, конкурси, вікторини. Особливу цікавість в учнів викликає відвідання військової частини, де вони мають змогу ознайомитися з життям та побутом військовослужбовців, військовою технікою. Родзинкою звичайно ж є виконання вправ стрільби з автоматів АК-74.
Захоплюючим також є й змагання з народної боротьби "Навхрест", де юні козаки засобом силового дужання змагаються в силі та спритності. Ця боротьба проходить особливо емоційно й весело, а саме головне – у дружній атмосфері.
- Які б не були змагання, завжди щось дублюється та створюється нове.
- Так, всі перешкоди будуть подібними і часто повторюватимуться з минулорічними проведеннями, але "Джура-2012" передбачає і нові етапи змагань – "козацька смуга перешкод", такі конкурси, як: "підлаз", "подолання болота по купинах", "переправа через річку за допомогою жердин, колоди та мотузок" та ін. повернуть учасників у часи дій козацької розвідки. До них необхідно плідно тренуватися, також вони потребують неабиякої винахідливості, спритності, взаємовиручки та почуття ліктя.
- Цікаво, а які шляхи підготовки майбутніх козаків?
- Гра набирає учасників не тільки для І,ІІ, ІІІ етапу, а виконує постійну систематичну роботу в класах, де можуть формуватися рої. В паралелях класів можуть формуватися сотні, а в системі виховної роботи навчального закладу, що формується на козацьких традиціях, можливе створення такого козацького об’єднання, як полк.
Робота у навчальних закладах може проводитись увесь навчальний рік, починаючи з жовтня місяця посвятою молодших школярів у козачата. Проходять різноманітні конкурси, вікторини, змагання в польових умовах, краєзнавчі конференції, навчальні семінари для педагогів дають можливість добре підготуватися дітям і педагогам до І-ІІІ етапів цієї цікавої і насиченої всілякими видами змагань.
- Чому подвійна назва гри? Відомо, що джура- юний помічник козака і його зброєносець, є відомим козацьким терміном, а що ж означає сокіл?
- У назву Сокіл ми вкладаємо поняття молодий козак, але сюди вчені, козацька громадськість і педагоги-практики, вкладають й символічне значення, як потяг до волі, готовність іти вперед заради захисту рідної землі, утвердження світлих людських ідеалів.





Сайт Іршавської РДА

 

24 липня 2012р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів