Ющенко може повторити помилки Саакашвілі

Здатність Заходу поступово "прозрівати" викликає суперечливе відчуття. Про те, що в Грузії з приходом Михайла Саакашвілі демократії нітрохи не додалося, в Росії говорять вже давно. Тепер ця "сенсація" дісталася і до Європи. Як відзначають уважні аналітики, помилки Саакашвілі можуть виявитися заразливими для України. Якщо уважно ознайомитися з критикою європейських законодавців, які, недавно заїхавши в Тбілісі, підготували спеціальний меморандум ЄС.

 

"В Грузії створена надмірно сильна президентська влада, практично не існу? парламентської опозиції, слабке громадянське суспільство, нема? незалежної судової влади, слабо розвинута місцева демократія, а в засобах масової інформації присутня самоцензура", - мовиться в проекті меморандуму, переда? ?А "Новости-Украина".

Незадоволеність Ради ?вропи викликають також поправки до Кримінального кодексу Грузії і введення інституту договірного права, коли влада, якщо називати речі своїми іменами, займа?ться чи то рекетом, чи то збором даних із злочинців. "Грузинська версія договірного права не відповіда? стандартам Ради ?вропи, - стверджу? меморандум. Створена система да? підставу припустити, що серйозні злочинці можуть купити свободу".

Нарешті, що ж придбала після революції троянд, і що добровільно підкорялася диктату центру автономна до того Аджарія. "В Аджарії нема? сепаратистських тенденцій, тому право президента розпускати Верховну Раду Аджарії і призначати членів виконавської влади зводить автономний статус до номінального".

Крім того, в United Press International опублікована стаття Айри Строс - координатора від США в натівському Комітеті у справах Східної ?вропи і Росії, у якій мовиться: "Ми стали свідками небезпечного кроку: на новорічних торжествах він (Ющенко - ред.) стояв на трибуні поряд з президентом Грузії Михайлом Саакашвілі. Ющенку необхідне дистанціюватися від Саакашвілі. Останній, прийшовши до влади, незабаром узяв курс на конфронтацію з Росі?ю. Він з чималою енергі?ю намагався нав?язати свої аргументи Заходу. Сподівався переконати Захід покласти на Росію вину за будь-які військові зіткнення і підтримати Грузію у разі війни. Саакашвілі як і раніше не проявля? ознак усвідомлення того факту, що в даній ситуації на карту поставлені не тільки інтереси Грузії і її національних меншин, але і законні інтереси Росії. Він не висува? ніяких компромісних пропозицій, що враховують російські інтереси, не дивлячись на безперечний факт глибокої залученої Росії в події на цих територіях. ? ніхто не може гарантувати, що застереження ззовні здатні стримувати його достатньо довго".

 

18 січня 2005р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів