Впродовж трьох днів закарпатський Пилипець став туристичною Меккою України

Три конституційні вихідні таки дали Закарпаттю заробіток: ледь не півУкраїни з’їхалися тільки на одну з атракцій подивитися, а скільки ще по регіону роз’їхалися!

 

Власкор «Закарпатської правди» в неділю також побував на Шипоті, і кількість людей, присутніх у районі, просто шокувала. У прямому значенні слова – яблуку не було де впасти!

З-поміж атракцій на першому місці – водопад Шипіт, на тлі якого традиційно поспішають сфотографуватися в різних позах усі приїжджі гості. Цього річ через потічок на шляху до водопада проклали ще один місточок, і на тому облагородження завершилося.

Дедалі популярнішим відпочинком стає прогулянка на крісельному витязі: принаймні цієї неділі з усіх крісел може відсотків 2-3 їхали порожніми. Проїхатися витягом не так дешево, але й не дорого – 30 гривень з людини, але нікого з приїжджих ціна не лякає. Здоровань (соромиться назватися для журналістів), який допомагає гостям правильно всістися в крісло, каже, що за два дні вже нарахував понад 3 тисячі туристів. Якщо, певна річ, не збився… «Дуже багато людей, так багато, що не вірю очам. Але то добре, турбаза заробить, будемо мати платню», - каже чоловік.

Тільки впродовж трьох годин, поки ми оглядали місцеві краєвиди, нарахували 11 автобусів, які приїхали чи вже стояли на стоянках поблизу готелів та турбаз у Пилипці та околицях. Усі були з-за меж Закарпатської області. Краяни приїжджають на власних автівках.

Особливо багато цього разу було любителів такого екстремального виду відпочинку, як катання на гірських велосипедах (маунтінбайках) з гори. Для таких спортсменів вздовж гори (вони піднімаються разом з велосипедами на кріселці, а спускаються на байкові – на фото) уже й траси прочищені, й трампліни встановлені.

Василь, який наглядає за одним із готелів (не рекламуємо, - Авт.), каже, що стільки людей, як зараз, ще не було ні разу: «Як міх розв’язався – ідуть та ідуть. У нас весь готель повний, та й слава Богу, але ще такого не було. Влітку, маю на увазі, бо взимку завжди є туристи-гірськолижники. Бувало, влітку половина місць заброньована, було трохи більше, але не так, як тепер - аншлаг».

Крістіні з Полтави страшенно сподобалися краєвиди: «Піднімалися крісельним витягом – фантастичні краєвиди! Я й не знала, що в Україні така краса! Приїду сюди відпочити бодай на два тижні, бо за два дні особливо й помилуватися не встигла».

Гелена, жителька Києва, в Закарпаття теж закохалася, тільки скаржиться, що наливки не смачні: «Так хотіла спробувати автентичні закарпатські наливочки – аж слинки текли. А вони всі на самогонці зроблені! І самогонку нормальну перевели, і наливки зіпсували, бо смак вишеньок чи малини перебивався…»

«Закарпатська Правда»

 

14 липня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів