Наступної неділі в Ужгородському греко-католицькому Хресто-Воздвиженському кафедральному Соборі відбудеться Служба Божа, присвячена перепохованню єпископа Теодора Ромжі
Рік тому його мощі було привезено в Ужгород і розміщено у крипті греко-католицького кафедрального Собору Ужгорода
Закарпатський католицький ?пископ Теодор Ромжа, якого позаминулого року Папа Римськиий ?оан Павло II проголосив Блаженним, був підступно вбитий у 1947 році агентами НКВС.
Беатифікація та ідентифікація мощей Теодора Ромжі відбулись у Будапештському антропологічному інституті. Рік тому, 27 червня, вони прибули на українсько-словацький кордон. Там їх зустріли прочани Закарпаття на чолі з Апостольським адміністратором Мукачівської греко-католицької ?пархії Міланом Шашіком, які з духовними співами та запаленими свічками супроводжували мощі Теодора Ромжі від кордону до Ужгородської греко-католицької семінарії його імені.
Наступного дня в Ужгородському замку та Ужгородському кафедральному греко-католицькому соборі відбулася Божественна Літургія, в якій взяли участь ?пископи з України і закордону та делегат Папи Римського кардинал Йозеф Томко. Мощі Блаженного Теодора Ромжі встановили у бічному вівтарі кафедрального собору м.Ужгород.
Теодор Ромжа народився 14 квітня 1911 р. у селі Великий Бичків на Закарпатті, у сім'ї залізничника. Богословські студії відбув у Папському Григоріанському Університеті в Римі. У 1936 р. прийняв і?рейські свячення. У 1938 р. став парохом в селах Березово та Нижній Бистрий Хустського району. З осені 1939 р. працював як викладач філософії і духівник Ужгородської Духовної Академії. 24 вересня 1944 р. відбулася його ?пископська хіротонія.
Згідно з планами, розробленими за вказівками Сталіна в 1945 р., було передбачено підкорення, а потім і цілковите знищення Греко-Католицької Церкви. Духовенство і миряни повинні були влитися до Російської Православної Церкви. Оскільки ?пископ Теодор Ромжа рішуче відмовивися від співпраці з владою і відстоював ?дність з Католицькою Церквою і до цього закликав духовенство та вірних, то він став перешкодою у проведенні ліквідації Греко-Католицької Церкви. Кир Теодора не могли звинуватити ніякими провинами, навіть видуманими. Тому у найвищих інстанціях влади прийнято рішення про знищення владики. Для цього скористались нагодою подорожі Архі?рея, під час якої було вчинено наїзд великої вантажної машини на автомобіль ?пископа і його супроводу. ?пископ і його супроводжуючі були ранені і завезені до лікарні. Але тут уже чекав генерал Держбезпеки, який організував отру?ння ?пископа, яке вчинено 1 листопада 1947 р.
До цієї новини немає коментарів