«Магія весни»: в скансені в Ужгороді представили свої роботи художниці-аматорки

Підготовчу роботу виконав КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР у рамках мистецького проєкту «Несподівані зустрічі». Мета проєкту, започаткованого ним ще в 2018 році, – презентація доробку художників-початківців, творчих особистостей, професійна діяльність яких не пов’язана з мистецтвом.
Виставковий зал музею заповнили близько 40 живописних робіт Катерини Ковач, Еріки Васкової та Юліани Лабик. Кожна з них не є професійною художницею, однак завдяки великій любові до малювання досягли чималих успіхів. Аж до організації їхньої колективної виставки.
На відкритті авторок виставки із презентацією їхнього творчого доробку привітали заступниця директора з науково-освітньої роботи Закарпатського музею народної архітектури та побуту Мар'яна Мегела, в.о. директора КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради, заслужена працівниця культури України Ганна Дрогальчук, член Національної спілки художників України та Молодіжного об'єднання Закарпатської організації НСХУ, викладач фахових дисциплін Закарпатської академії мистецтв та Коледжу мистецтв ім. А. Ерделі Олексій Федор.
Відтак Еріка Васкова та Юліана Лабик, а також чоловік Катерини Ковач (за її вимушеної відсутності) розповіли про шлях, який довелося пройти до виставки кожній аматорці. До слова, активно займатися малюванням почали декілька років тому.
У Еріки Васкової й Катерини Ковач фах однаковий – обидві закінчили економічний факультет Ужгородського національного університету, все життя працюють за спеціальністю. Наприклад, Еріка Золтанівна чверть століття віддала податковій службі, а нині є фінансовим аналітиком одного з банків. Вечорами, за її словами, не просиджує біля телевізора, а віддається малюванню, яке стало її улюбленими заняттям. Ази малювання в дитинстві засвоїла у відомого педагога, заслуженого вчителя України Золтана Баконія.
Катерина Ковач теж довгі роки пропрацювала економістом. Малювала ще в дитячі роки, і лише порівняно нещодавно повернулася до цього заняття. Раніше займалася в викладача Середнянської школи мистецтв Людмили Курти-Стегун, а після від'їзду викладачки за кордон продовжила навчання у Олексія Федора. За рік досягла чималих успіхів, що, зокрема, підтвердив і пан Олексій.
А от Юліана Лабик за фахом – філолог. Відкрила в собі потяг до малювання порівняно нещодавно. Близько двох років відвідує заняття в студії з образотворчого мистецтва Олексія Федора. Попри те, що у пані Юліани немає спеціальної мистецької освіти, завдяки наполегливості й великому потягу до малювання її вже прийнято до молодіжного об'єднання Закарпатської обласної організації Національної спілки художників України.
У кожної аматорки свої улюблені теми, однак всіх їх об'єднує бажання розвиватися, напрацьовувати досвід, реалізовувати свій творчий потенціал повністю.
На виставці, яка триватиме до 27 квітня, представлені й роботи професійної мисткині. Це –декоративні тарелі та прикраси з кераміки викладачки КЗ "Мукачівська художня школа ім. М.Мункачі" Мукачівської міської ради Галини Герц.
Сподіваємося, що мистецька подія не залишить байдужими поціновувачів прекрасного, принесе відвідувачам вернісажу незабутні враження.
Експозицію підготували працівники Центру культури – завідувач народного етнографічного музею, заслужена майстриня народної творчості України Наталія Стегура та методисти Олена Ваш і Костянтин Ковган.
Василь Бедзір,
завідувач інформаційно-редакційного сектору КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОРФото Марини Офіцинської
До теми
- Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва приймає твори дитячих письменників на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Юлії Драгун
- Закарпатські митці представили традиційну «Великодню виставку»
- Ужгородський скансен запрошує шанувальників мистецтва на виставку живопису та декоративної кераміки «Магія весни»
- «Ритми Великодня» - у музеї ім.Т.Легоцького в Ужгороді відкрили виставку
- В Ужгороді триває ІІІ Всеукраїнський двотуровий конкурс хорового мистецтва ім.М.Кречка
- Оголошення про проведення відкритого фестивалю-конкурсу дитячого та юнацького театрального мистецтва «Юні зірки Мельпомени»
- Закарпатська облдержадміністрація оголосила конкурс у галузі літератури й мистецтва
- Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
- Побачило світ унікальне видання про Мукачево «Archiv privilegovaneho mesta Mukacheva 1376–1850»
- Закарпатські лялькарі показали прем’єру вистави «Ірод»
- «Під цвітом сакури»: в Ужгороді пройде фестиваль камерного театрального мистецтва
- Національні спільноти регіону презентували культурну спадщину на фестивалі «Етнічний віночок у Закарпатті»
- В обласному центрі - Відкритий фестиваль-конкурс театрального мистецтва «Ужгородський Березіль», який уперше проводить Академія культури і мистецтв
- В Ужгороді відкрили виставку робіт 13 молодих закарпатських митців
- Як Іван Хланта став головним героєм свята «Королівство Казкомрійників»
- У музеї ім.Й.Бокшая – виставка робіт одного з провідних сучасних українських художників-графіків Андрія Чебикіна
- На Мукачівщині пройде унікальний фестиваль «Етнічний віночок у Закарпатті»
- Сім днів – сім вистав. Закарпатський театр ляльок запрошує на тиждень вистав «Театр – дітям»
- Тіберій Шютів: «Прогрес і досягнення моїх студентів – для мене найбільша нагорода»
- Культурно-історичний словацький календар-2025 побачив світ в Ужгороді
До цієї новини немає коментарів