Як отримати закарпатцям компенсації при оплаті комунальних послуг?

Право на отримання компенсації мають сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення. До складу сім’ї включаються особи, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку).

 

Зазначений прожитковий мінімум сім’ї визначається окремо для кожної сім’ї залежно від її складу.

У разі коли будь-хто з працездатних членів сім’ї надає інформацію про відсутність доходів за будь-який місяць протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, до розрахунку приймається дохід такого члена сім’ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Встановлені прожиткові мінімуми (з 1 січня 2014 року):

для дітей віком до 6 років - 1032 грн.;

для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн.;

для працездатних осіб - 1218 грн.;

для осіб, які втратили працездатність - 949 грн.

Для прикладу:

У житловому приміщенні проживає сім’я, що складається з двох працездатних осіб та двох дітей (одна дитина віком до 6 років, а інша - від 6 до 18 років).

Розрахуємо прожитковий мінімум цієї сім’ї:

(1218 грн *2 особи + 1286 грн + 1032 грн.) = 4754 грн

Таким чином, якщо зазначена сім’я має середньомісячний дохід за попередні шість місяців, рівний або менший 4754 грн, така сім’я має право на компенсацію додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищення цін і тарифів на послуги.

Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за комунальні послуги у межах норм споживання (з урахуванням пільг та житлових субсидій) після підвищення цін і тарифів на комунальні послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на комунальні послуги. При цьому застосовуються норма володіння чи користування загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія.

Для призначення компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації заявник має надати заяву, довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку), за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики від 27 серпня 2004 р. № 192 (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) та пред’являє паспорт.

Після одержання від організацій, що надають послуги, інформації про розмір платежів сім’ї до та після підвищення цін і тарифів, орган соціального захисту населення у десятиденний строк здійснює розрахунок компенсації і надає заявнику повідомлення.

Компенсація розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 років. Якщо звернення за наданням компенсації надійде від заявника до 1 жовтня 2014 року за бажанням заявника компенсація може бути призначена з травня 2014 року.

Компенсація щомісяця перераховуватиметься органом соціального захисту населення підприємствам, що надають комунальні послуги, і зараховуватиметься  на особові рахунки заявника.

 

26 вересня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів