Ужгородська пам’ятка садово-паркового мистецтва — дендропарк Лаудона (фото)

У дворі Ужгородської дитячої лікарні до нашого часу збереглися лише залишки дендропарку, заснованого Іштваном Лаудоном (1862-1924), викладачем Ужгородської гімназії в кінці ХІХ століття. Парк названий його ім'ям.

 

Відомий на всю Європу ужгородський дендропарк Лаудона був заснований в 1886 році. 100-річна магнолія і 100-річний болотний кипарис заввишки 20 м,, а також сріблястий абрикос, це тільки деякі представники екзотичних рослин, зібраних в парку і привезених з різних куточків світу. Власне, саме з саду Іштвана Лаудона в Ужгороді з’явилися магнолії й надзвичайно цікаве реліктове дерево ґінкго. Є також версії, що культивувати на Закарпатті сакури теж першим став саме Іштван Лаудон.

На невеликому острівці ростуть гінкго, тис ягідний, сосна чорна (австрійська), бук лісовий, магнолія Суланжа, кипарис болотний, криптомерія японська.

Коли забудовувався район, для того, щоб побудувати вулицю, що йде повз майбутньої будівлі обласної міліції до будівлі Народної Ради, було спиляно багато вікових дерев, а вулиця розділила парк на дві частини. В результаті цього, окремі "шматочки" парку збереглися у дворах по вулиці Собранецькій.

 

 

29 січня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів