Віце-президент Федерації тенісу Закарпаття виявився звичайним шарлатаном?

В обласному центрі розгорівся скандал: великий теніс потерпає від  постійного знищення інфраструктури та невдячних забудовників, за якими стоїть пан Мошак.

 

Днями в Ужгороді представники Федерації тенісу Закарпаття дали прес-конференцію, темою для обговоренням якої стало знищення тенісної інфраструктури, забудовування кортів та незаконна приватизація об’єктів спортивного призначення в обласному центрі.  

Довести стурбованість спортивної громадськості, а також громадськості міста Ужгорода та області вирішили представники Федерації тенісу Закарпаття, які б’ють на сполох, аби зберегти і відновити інфраструктуру тенісу в обласному центрі.

«Минулого року наша область відзначила 120-річчя від дня заснування на Закарпатті великого тенісу. Ми надіємося, що із допомогою ЗМІ, влади міста та області будемо відроджувати, ті найкращі традиції, які були в нашому краї. У до і після воєнний період закарпатські тенісисти займали провідні позиції в Угорщині, Словаччині, у свій час – в Австро-Угорщині, Україні та Радянському Союзі. Найвідоміші прізвища, які прославили наш край – Йосип Гагер, Михайло Мозер, Олександр Єгоров, Шарлотта Вешелені, Степан Сербайло, Олександр Гулянич та інші», – розповів  виконавчий директор Федерації тенісу Закарпаття Ілля Гулянич.

В останні роки з інфраструктурою великого тенісу в місті почали відбуватися незрозумілі речі. Перш за все, після того, коли обрали віце-президента Федерації тенісу Закарпаття Сергія Мошака. Він пообіцяв зміцнювати тенісну базу, адже це людина не бідна. Коли його вибрали, то перед ним поставили сім найважливіших питань, зокрема запросити одного із повідних тренерів у наш край. Однак, на сьогоднішній день не виконано ним жодного питання. Більше того, коли він став віце-президентом, то взяв в оренду, а згодом і приватизував тенісні корти і приміщення стадіону «Авангард». Після того громадськість міста, місцева влада і представники федерації почали бити на сполох, що другий рік поспіль корти стадіону «Спартак», де відбулися перші змагання в області з великого тенісу, два роки вже заростають чагарником. «Нас обурювало і те, що Пан Мошак виступаючи на місцевому телебаченні, цинічно заявляє, що він відновлює корти і робить реконструкцію. Ми володіємо інформацією, що він на підставну особу уже розробляє документи і подав їх в архітектуру міськвиконкому для будівництва на кортах «Спартака» п’ятиповерхового будинку. Аналогічний, який побудував біля кортів стадіону «Авангард». Як юрист, вважаю, що це незаконна приватизація», – додає пан Ілля.

Також Сергієм Мошаком незаконно приватизовано двоповерхове приміщення на стадіоні «Авангард» поруч з кортами, яке будувалося спеціально для тенісних кортів 1984 році і цілісно належали до майнового спортивного комплексу «Авангард».  

«У 1999 році ТОВ «МІК» було придбано спортивний комплекс біля стадіону «Спартак». У 2000 році сесійним рішенням товариству було надано право постійного користування для обслуговування спортивної споруди. Найцікавіше те, що у 2007 році був виданий дозвіл на розробку експертної грошової оцінки і земельна ділянка, яка була призначена для обслуговування спортивного комплексу перетворилася на землі змішаної забудови без розробки проекту зміни цільового призначення земельної ділянки. З нашої точки зору – це є грубим порушенням чинного законодавства. Сподіваємось, що особи, які до цього причетні будуть покарані», – зазначив секретар Ужгородської міської ради Богдан Андріїв.

Віце-президент Федерації тенісу Закарпаття Іван Шуфрич неодноразово підкреслював, що в Ужгороді відбувається знищення тенісної інфраструктури. Нажаль, все почалося тоді, коли тенісні корти «Авангард» і «Спартак» попали до рук Сергія Мошака. «Навколо кортів «Авангард» вже все забудовано з грубими порушеннями будівельних норм. Квартирний будинок зведений впритул до тенісних кортів. Жителі ображаються, що їм розбивають вікна тенісними м’ячами», – зазначає Іван Юрійович.  По нормативам не мало би бути нічого біля будинку в 20 метрах. І це заважає грати в теніс і проводити спортивні змагання. Є інформація, що ведеться серйозний супротив, аби тенісні корти по вулиці Івана Франка ліквідувати.

Не забуваймо й про те, що 4 роки федерація боролася за відвоювання тенісних кортів біля СК «Юність», які спеціально були запущені для їх ліквідації і в майбутньому збудувати там п’ятиповерхівку. Очевидно, що будівельна галузь потрібніша, аніж спортивна. І все робиться для того, аби знищити навіть те, що маємо.

«Обласний центр має браво на існування, коли на території міста знаходяться органи влади, аеропорт, пошта, розвинена банківська система, заклади освіти, як вищої так і середньо-спеціальної. Без цього не може відбутися столиця чи адміністративний центр. Упродовж 10-15 років цілеспрямовано почали знищуватись аеропорт, спортивна інфраструктура, були потуги знищити роль УжНУ, навколо драматичного театру відбувалися різні спекуляції в питаннях забудови та й інші знакові об’єкти, які слугують тим, що Ужгород є культурним центром і столицею Закарпаття», – занепокоєно сказав президент Федерації тенісу Ужгорода Олексій Кіндрат.

Він додав: «Ні в якому разі місцева влада тодішнього скликання не мала право надавати дозвіл на приватизацію тенісних кортів. Було змінено кордони паркової зони, з якої було вилучено корти «Спартак» й інші об’єкти. Наразі паркова зона складає 4 га, а було 5. Це явний обман громадськості. Якби ми не звернули на це увагу, то наше підростаюче покоління  через 2-3 роки не мали б змоги займатися тенісом, водними видами спорту, футболом, баскетболом тощо», – додає Олексій Кіндрат.

Представники Федерації тенісу Закарпаття переконані, що інтереси спортивної громади у цьому проблемному питанні будуть враховані. 2 червня в Господарському суді Закарпатської області розглядатиметься позов прокуратури міста Ужгород на предмет законності придбання земельної ділянки по вулиці Електрозаводській у 2007 році.

Ярміла Гармасій для Uzhgorod.net.ua

 

24 травня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів