До яких хитрощів вдаються закарпатці, аби зупинити лічильник?

Нечисті на руку люди роблять гроші на продажах магнітів, які уповільнюють роботу домашніх електролічильників. Закарпатці, які купують такі пристрої, ризикують втратити великі гроші і навіть свободу…

 

З нинішньою недолугою владою тарифи на газ, воду та електроенергію невпинно зростають. Тому рахунки за «комуналку» не радують нікого. Проте, хтось сумлінно оплачує їх, а хтось відчуває гостре бажання заощадити…

Саме на таких людей і розраховують шахраї, які придумали «чарівну магнітну таблетку» з неодимового сплаву. Інтернет заповнений оголошеннями про цю таблетку, якою нібито можна змінювати рух лічильника. Магніти мають різну потужність, від якої залежить, чи зупиниться лічильник повністю або буде крутитися в пригальмованому режимі. До речі, така торгівля йде повним ходом…

Нині лічильники газу мають бути у кожному будинку і квартирі, адже вони призначені для вимірювання об’єму газу, який витрачається індивідуальними споживачами, і його обліку. 

До речі, на сьогодні діє державна програма щодо встановлення лічильників. Згідно із Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» до 2016-го року закарпатцям мають безкоштовно встановити лічильники всюди, де газ використовують для підігрівання води і приготування їжі. А до 2018-ого лічильниками мають бути забезпечені всі споживачі, які мають тільки газову плиту. Але є багато споживачів, які з різних причин не хочуть встановлювати лічильники. Тож їм закон вимагає припинити газопостачання. 

Оскільки люди намагаються «зекономити», то, вдаються до втручань у систему газопостачання і махінацій з лічильниками. До яких найрізноманітніших хитрощів за ради економії вдаються зухвальці, дізнавався кореспондент Uzhgorod.net.ua.

Побутові газові лічильники

Сучасні побутові газові лічильники працюють при температурі від -10 і до +40 градусів, при вологості повітря до 80%. Ці прилади підлягають обов’язковій систематичної повірці раз на п’ять або вісім років по закінченню міжповірочного інтервалу. Під час повірки побутового лічильника визначають його похибки вимірювання та придатність до експлуатації.

Якщо ваш лічильник ніхто не перевіряв, то це може статися і сьогодні, тому будьте вкрай обережні і ретельно зважте всі за і проти, оскільки штрафи дуже великі і якщо вас зловлять на обмані, доведеться платити не малі суми.

У проміжку між повіркою краяни застосовують різні способи, що дозволяють менше платити за споживання газу. Сьогодні навіть продаються спеціальні прилади і пристрої, які дозволяють проводити різні махінації з лічильниками.

Як обдурити газовий лічильник?

Що робити і як обдурити газовий лічильник? Серед поширених способів обману наступні: поломка приладу; зміна показань лічильника; зміна конструкції лічильника з метою його подальшої некоректної роботи.

Найпростіше буде зламати прилад і платити стільки, скільки заманеться, але при цьому потрібно бути акуратним і не сильно відриватися від своїх попередніх витрат за аналогічний час року. У разі, якщо буде великий розрив показників, то це викличе питання і загрожує вам штрафом.

Можна відмотати показники лічильника, з цією метою слід пропустити потік повітря через лічильник у зворотному напрямку, що власне і приведе до «відмотування» показань. Однак цей метод можна застосувати лише у випадку, якщо у вас встановлений старий лічильник, оскільки у сучасних моделей є храповик і відмотати назад неможливо.

Наступний спосіб найбільш небезпечний і зовсім не гарантує успіх. Як відомо, більшість лічильників «бояться» проходження великого обсягу газу. У такому випадку можлива повна або часткова поломка лічильного механізму, але лічильник як і раніше буде пропускати газ.

Газовий лічильник можна змусити працювати в два рази повільніше. З цією метою слід зняти його з газопроводу. Але перед цим потрібно прибрати пломби, а після всієї процедури повернути їх на колишнє місце.

Сам спосіб дуже простий, всередині вихідного патрубка порушується герметичність з’єднання пластикової вставки і самого корпусу. Для цього сміливці відгинають пластик всередину і підчепивши кільце ущільнювача пінцетом просто видаляють його. Після цього лічильник стане мотати в два рази менше. 

Однак, це приховати неможливо, адже під час планових і позачергових повірок лічильників усі «мудрування» легко виявити. 

Найчастіше втручаються в прилади обліку газу. Зокрема, вмонтовують різні сторонні предмети в лічильний механізм, порушують пломби, встановлені газорозподільчим підприємством та пломби, які встановлює Держспоживстандарт. Та все це дуже легко виявити. Тоді недобросовісному споживачеві загрожує штраф: здійснюють нарахування за нормою споживання. Суми «набігають», повірте, великі: якщо будинок великої площі, то штрафи можуть сягати 10 тисяч гривень і більше.

Крім того, фахівці «Закарпатгазу» постійно аналізують споживання голубого палива. Якщо, кількість спаленого газу різко зменшилася - це привід проаналізувати ситуацію, а не підозрювати споживача у крадіжці газу: можливо, він поміняв вікна на енергозберігаючі, чи встановив сучасний котел.

Спочатку перевіряється, аналізується і лише після цього приймаються рішення, чи вдаватися до позачергової повірки лічильника. Якщо втручання у роботу приладу таки було, то споживач оплатить і штраф, і повірку, хоча ця послуга з чергової повірки лічильника безкоштовна.

Фахівці також закликають краян звертатися до «Закарпатгазу», якщо помітили збої у роботі лічильника. Адже часто буває, що прилад сам зупиняється. Так ви уникнете неприємностей.

Варто також знати, чи є кримінальна відповідальність за несплату за газ? Як зазначили у «Закарпатгазі», за несплату немає. А от за крадіжку газу – так. Якщо клієнта не влаштовує висновок, який зробила комісія з повірки лічильників, залучається міліція, яка зробить свій висновок. При МВС працює Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр, з яким у «Закарпатгазу» укладено договір. Якщо факти крадіжки підтвердяться, то споживача можуть притягнути до кримінальної відповідальності. 

Тож перед тим, як приступити до реалізації таких шахрайських методів, добре подумайте, чи потрібно вам це, і чи готові ви потім вирішувати проблеми, які можуть виникнути.

Валерія Громицька для Uzhgorod.net.ua

 

26 травня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів