Геннадій Москаль: «Наших ворогів най фрас ухопить, ґута би їх забила!»

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль вже місяць як керує областю.

 

Його призначили на цю посаду одразу ж після мукачівських подій, коли сталися збройні зіткнення між місцевою бізнес-групою та "Правим сектором".

Геннадій Москаль, приїхавши на Закарпаття із Луганщини, заявив: "Моя присутність тут - це вже половина вирішення проблем Закарпаття".

Але що змінилося за місяць перебування на посаді нового очільника? Сам він казав журналістам, що перш за все, хоче детально вивчити ситуацію, оскільки залишив область 13 років тому. За цей час, зауважив пан Москаль, "багато води з Тиси витекло".

Нові порядки

В одні з перших вихідних після приходу на посаду Геннадій Москаль влаштував суботник з прибирання історичних кварталів Ужгорода, прилеглих до будівлі облдержадміністрації. Потім змінив графік роботи усіх державних установ: тепер вони починають працювати на годину раніше, о 8-й ранку. А ще - зняв охорону будівлі ОДА.

"Я здивувався, коли побачив, що Закарпатську ОДА охороняють люди з автоматами. У Сєверодонецьку, на лінії фронту, адміністрацію не охороняли. Це ж не військовий об'єкт. Мені тут автоматників не потрібно", - заявив він журналістам.

Після приходу Геннадія Москаля усі очільники районних адміністрацій області написали заяви про звільнення.

За місяць керівництва областю позбулися своїх посад також місцеві начальники управління внутрішніх справ, СБУ, керівники прикордонної служби, митниці.

Наприкінці липня в Ужгороді і Мукачеві розпочався конкурсний набір у поліцію.

Контрабандистів - в АТО?

Геннадій Москаль одразу ж після призначення заявляв, що побороти контрабанду в регіоні можна, і він знає, як це зробити.

Президент Петро Порошенко, коли представляв пана Москаля на посаді, сказав, що дає йому на це два місяці.

Нещодавно Геннадій Москаль сказав, що на його вимогу нове керівництво силових структур склало списки контрабандистів.

"В них - понад 2,5 тисяч людей. Я звернувся до військового комісара. Ми ж план шостої хвилі мобілізації не виконали. А тут, як я бачу, люди з досвідом, вміють добре стріляти. Нехай йдуть в армію і змивають свою вину кров'ю на фронті. Нехай там доводять, що вони герої України", - сказав очільник області в інтерв'ю журналу "Фокус".

"Я прийшов із зони АТО, тепер нехай вони ідуть на моє місце. Я маю досвід боротьби із різними формуваннями, я зможу розібратись і тут. Мені немає кого тут боятись", - запевняв Геннадій Москаль.

Очільник Закарпаття визнавав, що подолати контрабанду цигарок і деревини складно, бо корупцією пронизані усі структури. Проте, запевняв Геннадій Москаль, з допомогою новопризначених керівників правоохоронних органів "все це має бути закрито і забуто - вертольоти, літаки, дельтаплани, водолази, човни".

Керівник області пообіцяв провести зустріч з представниками Румунії, Польщі, Словаччини та Угорщини, які протидіють контрабанді цигарок, наркотиків, нелегальній міграції.

"Хочемо домовитися з ними, щоб у нас була щомісячна звірка - кого вони ловлять, а кого ми пропустили. Якщо наші пропустили, вся зміна повинна написати заяви про звільнення і піти. Це стосується і прикордонників, і митників. Якщо не буде цих жорстких заходів, бардак триватиме до нескінченності", - заявляв Геннадій Москаль в середині липня журналістам після розширеної наради зі співробітниками облдержадміністрації.

Тоді ж він пообіцяв перекрити контрабандистам усі шляхи, якими вони переправляють товар за кордон.

"У нас чотири перевали, сьогодні ввечері всі вони будуть перекриті. Всі фури, які їдуть, будуть митниками оглядатися, щоб під пломбами не везли цигарки та афроукраїнців, а на зворотньому шляху - наркотики", - заявляв Геннадій Москаль 16 липня.

Він твердив, що за короткий термін правоохоронним органам вдалося змінити ситуацію і зменшити обсяги контрабанди через контрольно-пропускні пункти.

Однак нині переважна частина таких вантажів, за повідомленнями, переправляється через так звану "зеленку" - ділянки, віддалені від КПП.

Наприкінці липня в Ужгороді та Мукачеві розпочався конкурсний набір до національної поліції. Геннадій Москаль підтримав цю подію, одягнувши нову форму

Люди у камуфляжі

Керівник Закарпаття визнає, що план із мобілізації до Збройних сил Закарпатська область виконує найгірше. За його даними, ця цифра не перевищує 30%.

Але його здивувало те, як багато на вулицях міст області людей у камуфляжі.

"Тут ворогів немає, вороги там – на лінії фронту. Кого побачу у балаклаві – відразу у військкомат. Хто ходить у військовій формі і не є військовим – він показує, що хоче на фронт", - заявляв Геннадій Москаль.

Він також вважає, що у зону АТО слід відправляти тих, хто займається контрабандою чи скоював інші злочини.

"Усі, хто тягнув цигарки, хто був задіяний у хуліганстві, матимуть дуже серйозну розмову із військкоматом. Всіх, хто керував авіацією, треба мобілізувати у повітряні війська України. (ідеться про вид контрабанди, яку переправляють через кордон на дельтапланах чи інших літальних апаратах. - Ред. ) Всіх, хто через гори переносив цигарки, треба мобілізувати у 128-у окрему гірсько-піхотну бригаду", - запевняв пан Москаль.

"Я хочу запитати воєнкома, чому при виконанні 28% плану мобілізації вся ця шантрапа не була в АТО? Чому вони тут роз'їжджали на джипах з автоматами, як сомалійські пірати?", - казав ще він в інтерв'ю "Новому времени".

Правий сектор і Москаль

Геннадій Москаль переконаний, що "Правий сектор", що був учасником мукачівських подій, дискредитував Закарпатську область.

"Чого вони досягли в результаті? Нашкодили іміджу України, іміджу Закарпаття, відняли останні копійки у туристичного бізнесу. Багато хто, дивлячись ці передачі і те, що вони ще й по лісах ходять, боялися їхати в санаторії, в будинки відпочинку", - розповідав він виданню "Новое время".

І додав: "Мені що правий, що лівий сектор - до лампочки".

"Нікуди вони не дінуться, вони будуть спіймані і притягнуті до кримінальної відповідальності. Цього абсолютно робити не потрібно, таке геройство треба показувати в зоні проведення АТО, а не в мирному Закарпатті", - заявляв Геннадій Москаль про членів "Правого сектора".

Москаль і люди

Пан Москаль завжди відрізнявся гострим словом, а іноді й лайливим.

Приїхавши на Закарпаття і змінивши камуфляжну форму, що він її носив на Луганщині, на світлий костюм, новий очільник області не зраджує собі.

В офійційних поїздках спілкується із жителями гірських сіл і міст на місцевих діалектах, із жителями угорськомовної Берегівщини - угорською мовою, пише ВВС.

У минулі вихідні Геннадій Москаль завітав у село Кострино на Березнянщині - на фестиваль "Лемківська Ватра". Вітальне слово голови ОДА відрізнялося від звичних офіційних виступів представників влади. Очільник Закарпаття звернувся до людей місцевою говіркою, чим неабияк потішив відвідувачів фестивалю:

"Наших ворогів най фрас ("чорт". - Ред.) ухопить, ґута (тут: "біда". - Ред.) би їм була!" - сказав Геннадій Москаль.

 

18 серпня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів