«Лісові» кадрові перестановки відбулися у переддень лісового професійного свята

Часи хоча й новітні, але завдання і накреслення старі – не тільки хащу рубати й пеньки залишати, але й про нові насадження та зеленість довкілля, збільшення флори й фауни належним чином дбати

 

На лісових просторах району (області в тому числі) знову кадрові переставляння – вкотре посаду керівника ДП «Берегівське лісове господарство», що певний час була вакантною, зайняв новий «старий» керівник Михайло Михайлович Лакатош, 61-річний депутат обласної ради. Спершу був «регіоналом», а потім став у стрій ЄЦу (партія нардепа-мукачівця Віктора Балоги), а нині безпартійний. П‘ятиразовий депутат (тричі облради й двічі райради), має звання "Заслужений працівник лісового господарства України". Дружина – Ганна Василівна, відомий педагог-новатор ЗОШ № 1, син Ярослав – відповідальний працівник одного з міністерств у Києві, донька-красуня Катерина – студентка, майбутній юрист.  

Однак на цей раз не йтиметься про партійно-політичні уподобання. Суть у тому, що М. Лакатоша визначили переможцем недавнього конкурсу, який у Києві влаштувало Держлісагентство України на чолі з Олександром Ковальчуком (одночасно марафон здолали очільники аналогічних структур у Хустському районі та в селищі Ясіня (Рахівщина) – відповідно Степан Мамчич і Василь Теличук). До речі, свої документи на конкурс, який був оголошений ще в середині липня ц. р., подали в. о. директора держлісгоспу, а доти головний інженер цієї структури Віктор Маринець, попередній керівник Ярослав Кополовець із с. Минай на Ужгородщині, а також Євген Дурдинець, який також уже кілька разів виконував обов‘язки керманича. Були й інші претенденти, але досвідчений, серйозний і далекоглядний берегівчанин, фаховий лісівник і просто порядна людина пан Лакатош під час відкритого й публічного голосування набрав найбільше балів (інформація про цю подію з‘явилася на сайті Держлісагентства вже наступного дня).

Між іншим, Берегівський держлісгосп – чи не «наймолодше» підприємство лісової галузі на Закарпатті. Його було засновано на зорі української незалежності з ініціативи самого ж М. Лакатоша та за підтримки колишнього губернатора Сергія Устича у 1995 році. Сталося це внаслідок реформування Мукачівського лісокомбінату, адже доти тут діяло лісництво. Візував документи про створення держлісгоспу тодішній міністр лісової галузі України Валерій Самоплавський. Пан Лакатош із особливою теплотою згадує ті часи, людей, що сприяли у втіленні цих реформ двадцятирічної давності.

Звісно, конкурсна розв‘язка на користь пана Лакатоша – непогана вість-новина для громадськості у переддень професійного свята (19 вересня – Всеукраїнський день працівника лісу, який нерідко називають фоштерським празником). Тож берегівські лісівники святкували уже із новим («старим») директором. Так само в сучасному дусі відзначалося свято "зеленого друга" в Ужгороді – на чолі з Валерієм Мургою, який щойно став начальником обласного управління лісового та мисливського господарства.

Що й казати, нових керівників чекають масштабні справи. Але водночас у них попереду чимало інших підступів: насуваються місцеві вибори. Отже, певні політичні сили також старатимуться долучити та задіяти до цієї кампанії авторитет, знання, вагу й значимість «новопризначенців». Приміром, М. Лакатош зізнався, що більше не захоче йти у політику. Тобто досить було на цьому "полі бою" з такого досвідченого господарника і громадського діяча. Мав чимало клопотів із правоохоронцями та різними перевіряючими-ревізорами, натерпівся інших морок. Змушений був навіть працювати "у відрядженні" – на Свалявщині, де, як не прикро про це писати, заробив інфаркт. Тож дбати про здоров‘я – вкрай важливо для цієї толерантної, енергійної, вміючої, знаючої та порядної людини.

Ще одне: ліс зараз – товар цінний, як ніколи дотепер. Охочих купити та запастися «дровцятами» на зиму буде чимало. Пхатимуться до кабінетів директорів і лісничих не з пустими руками – борці з корупцією тільки й чекатимуть, аби керівників на чомусь підловити. Та й із лісовою мафією доведеться потягатися – адже хащових територій стає все менше й менше, а бажаючих рубати ліс – більшає. Отже, лісовідновлення, збереження лісової живності стане головним болем «генералів» цієї провідної галузі Берегівщини й усього Закарпаття.

Та, попри все, слід сподіватися, що "загартований" лісовими реформами М. Лакатош знайде в собі сили та із подвоєною енергією візьметься за цю непросту ділянку роботи. Тим паче, що в області, як уже згадувалося, начальникуватиме його старий приятель Валерій Мурга – добре знайоме обличчя у лісовій сфері багатьом краянам. Цю "кадрову" новину нещодавно у Тячеві анонсував губернатор Геннадій Москаль, який перед тим відповідне подання скерував до столиці.

Отже, на Закарпатті головний по лісу – пан Мурга, а на Берегівщині – пан Лакатош. За роботу та зі святом, друзі нашої зеленості, флори та фауни! Нехай під вашим керівництвом живе і квітне наш закарпатський зелен-край!

Михайло СИНЬООКИЙ

 

19 вересня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів