Андріїв: Мобілізація доходів місцевого бюджету значно підвищить соціально-економічний розвиток Ужгорода

Наповнення міської скарбниці є своєрідним барометром економічної ситуації в Ужгороді. Зрозуміло: є гроші, нема затримок з виплатами зарплат бюджетникам, фінансуванням освіти, охорони здоров’я, благоустрою, виконанням загальноміських програм.

 

Як показує європейський досвід, органи місцевого самоврядування мають володіти необхідним обсягом власних джерел для виконання покладених повноважень. В українській реалії - ринкова економіка вимагає суттєвого збільшення використання фінансових ресурсів на території їх створення.

«Нове бюджетне законодавство розширює права місцевих органів влади та надає їм повну бюджетну самостійність, а також розширює джерела наповнення місцевих бюджетів. Завдяки запровадженню нової моделі фінансового забезпечення, місцеві бюджети отримають додатковий ресурс до загального фонду», - розповідає кандидат у мери Ужгорода Богдан Андріїв.

Що саме одержить місцева скарбниця, п.Андріїв назвав більш детально: «Так, на місця з державного бюджету передано стовідосоткову плату за надання адміністративних послуг, 100% - державного мита, 10% податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки. Крім того, джерела наповнення місцевих бюджетів розширено завдяки запровадженню акцизного податку з реалізації роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти) за ставкою 5% вартості реалізованого товару. База оподаткування розширюється через стягнення податку на нерухомість відтепер і з комерційного (нежитлового) майна та податку на автомобілі з великим об’ємом двигуна. До місцевих бюджетів зараховуватиметься 80% екологічного податку, замість 35%».

Крім того, громада Ужгорода одержуватиме базову дотацію для підвищення фіскальної спроможності їхнього бюджету.

Місцевому бюджету надаються також такі нові види трансфертів, як освітня субвенція, субвенція на підготовку робітничих кадрів та медична субвенція.

«Тож, достатність власних стабільних доходів значно підвищить вплив місцевого органу влади на соціально-економічний розвиток міста. Тому формування доходів місцевого бюджету та пошук нових резервів - є нині надзвичайно актуальним в умовах розширення повноважень, якими наділяються органи місцевого самоврядування. Їх вирішення сприятиме підвищенню рівня фінансової незалежності та якісному виконанню покладених на мерію Ужгорода завдань та функцій», - запевняє Богдан Андріїв.

 

09 жовтня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів